Nad południową częścią budynku (wzdłuż pasa startowego dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny) pojawiło się zadaszenie (żelbetowa płyta stropowa). Z tej strony będzie wejście na zielony dach z ogrodami spacerowymi. Pod spodem będą magazyny oraz 6 laboratoriów i pracowni edukacyjnych, a obok sale interaktywnej wystawy „Człowiek i jego marzenia”. Dach wznosić się będzie pod kątem 12 stopni w stronę alei Bora-Komorowskiego.
Przy samej alei prace też są coraz bardziej zaawansowane. Widać już ściany pomieszczeń podziemnej strefy obsługi zwiedzających. Z tej strony oprócz recepcji i szatni będzie mała przestrzeń ekspozycyjna, sklep, kawiarnia oraz strefa emocji (to nowatorska przestrzeń multimedialna). Od strony Osiedla Akademickiego stoją już słupy parkingu podziemnego, przeznaczonego dla zwiedzających centrum.
Wszystkie dotychczas realizowane prace wykonywane są na poziomie „minus jeden”. Na wyższych poziomach – w kolejnych etapach budowy – powstaną: strefa konferencyjna, biurowa, restauracja oraz Akademii Dzieci. Ta ostatnia dedykowana jest dzieciom przedszkolnym i obejmuje osobną wystawę o polskiej przyrodzie oraz dwie sale warsztatowe.
Prace postępują zgodnie z planem, chociaż niewielkie opóźnienie na starcie, związane z wpisem krajobrazu kulturowego do rejestru zabytków, nie pozostanie bez wpływu na termin zakończenia inwestycji, który pierwotnie zaplanowano na marzec 2023.
- Kolejne termy w Małopolsce otwarte. Nowa atrakcja w regionie
- WIELKI chiński horoskop na 2022 rok! Co Cię czeka w roku tygrysa?
- Podstępny omikron. 20 objawów wirusa, które mogą przypominać przeziębienie
- Te miejsca już tak nie wyglądają. Rozpoznasz Kraków na archiwalnych zdjęciach?
- Kolejne problemy na zakopiance. Opóźni się budowa tunelu pod Luboniem Małym
FLESZ - W marcu możliwe luzowanie obostrzeń. Coraz mniej zakażeń
