Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. Były członek zarządu PAP dyrektorem ds. informacji magistratu?

Piotr Rąpalski
Urząd Miasta Krakowa(plac Wszystkich Świętych)
Urząd Miasta Krakowa(plac Wszystkich Świętych) Andrzej Wisniewski
Urząd miasta ogłosił konkurs na dyrektora biura prasowego. Do tej pory jednostka ta była w strukturach wydziału informacji, promocji i turystyki, ale została z niego wyłączona przez prezydenta. Osobne biuro będzie bezpośrednio podlegać prezydentowi Krakowa. Co to oznacza dla dziennikarzy? Na razie nie wiadomo. W kuluarach urzędu mówi się już jednak o tym, kto prawdopodobnie zostanie dyrektorem biura - pada nazwisko Zbigniewa Krzysztyniaka, byłego członka zarządu PAP.

Według wymagań konkursu kandydaci na dyrektora muszą mieć wykształcenie wyższe magisterskie o specjalności dziennikarskiej, co najmniej 5-letni staż pracy (w tym dopuszcza się prowadzenie działalności gospodarczej przez okres co najmniej 3 lat o charakterze zgodnym z wymaganiami na tym stanowisku). Minimum 2-letnie doświadczenie na stanowisku związanym z kierowaniem zespołem w obszarze dziennikarstwa lub public relations.

Nowy dyrektor będzie zarabiać, w zależności od stażu pracy od 6,5 do 8,5 tys. złotych brutto miesięcznie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prezydent najchętniej widziałby na tym stanowisku Zbigniewa Krzysztyniaka. W latach 2010 – 2013 był członkiem zarządu Polskiej Agencji Prasowej PAP. Wcześniej, przez około 20 lat, pracował jako dziennikarz, był korespondentem PAP, radia Zet i TVP w Czechach. Obsługiwał też teren Słowacji i Węgier. Odpowiadał też za komunikację z mediami w przedsiębiorstwach, często zajmował stanowisko dyrektora. Wykładał też na UJ, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej im.Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Dodatkowe wymagania dla kandydatów: Opracowanie koncepcji pracy na stanowisku Dyrektora Biura Prasowego UMK, znajomość prawa prasowego, znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej, znajomość ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ogólna znajomość przepisów ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o finansach publicznych i ustawy Prawo zamówień publicznych oraz zagadnień z zakresu prawa pracy w szczególności kodeksu pracy i ustawy o pracownikach samorządowych, znajomość mediów (w szczególności lokalnych i regionalnych), ogólna wiedza o strukturze Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostkach organizacyjnych, kreatywność, komunikatywność.

Oferty kandydaci mają składać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.bip.krakow.pl w terminie do 15 lutego 2015 roku. Testy kwalifikacyjne dla osób, które spełnią wymogi formalne odbędą się 18 lutego 2015 roku o godzinie 8.00 w Sali Kupieckiej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych. Ci, którzy przejdą je pomyślnie trafią do drugiego etapu konkursu.

Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska