FLESZ - LOT wznawia połączenia krajowe

Z końcem ubiegłego roku informowaliśmy, że jest gotowa dokumentacja, niezbędna do budowy Tężni Bagry. To zadanie, które wygrało w Budżecie Obywatelskim 2018.
Tężnia solankowa nad Zalewem Bagry ma być zlokalizowana w części wschodniej (pomiędzy przedłużeniem ul. Grochowej i ul. Bagrowej - za "górką").
Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie tężni, w którym wyłonił wykonawcę. Jak podaje lovekrakow.pl, obiekt miała wybudować firma Kronoskrak z Krzeszowic i dostać za to niecałe dwa miliony złotych. Druga firma, choć proponowała cenę niższą o 115 tysięcy złotych, poinformowała o rezygnacji z udziału w przetargu i jej oferta została formalnie odrzucona. Zgłosiła jednak zastrzeżenia do wyboru wykonawcy.
- Związane były one z ilością tarniny, która miała zostać użyta do wykonania obiektu. Po wyznaczonym czasie na przedłożenie wyjaśnień, to sam wykonawca złożył pismo, że przyznaje się do tego, że nie wbudował tyle metrów kwadratowych tarniny, ile ujęte zostało w SIWZ-ie (Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia). Wynikało to z różnic między dokumentacją projektową, a inwentaryzacją powykonawczą - przekazała nam Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.
Pięć kilometrów od Rynku, czyli krakowski azyl prezydenta An...
Wykonawca zawarł również zapewnienie, że jego celem nie było wprowadzenie ZZM w błąd. Sam więc zwrócił się z prośbą o unieważnienie tego przetargu. Pismo wpłynęło do ZZM 20 maja 2020 r., teraz trwa analiza formalna tego pisma i możliwości unieważnienie przetargu.
- Co jest zasadne, ponieważ wykonawca na każdym etapie może odstąpić od wykonania przedmiotu umowy. Prawdopodobnie do końca tego tygodnia postępowanie przetargowe zostanie unieważnione, tak żebyśmy w przyszłym tygodniu jak najszybciej mogli ogłosić postępowanie w trybie „Zaprojektuj i wybuduj” - dodała Mikolaszek.
Rozpoczęcie prac przy budowie tężni ma nastąpić jeszcze w tym roku.
Bagry ożyły! Pojawili się amatorzy plaży i... pływania. Obej...