https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków: co dalej z Nową Krupniczą?

Marcin Karkosza
Andrzej Banaś
W piątek 15 marca o godz. 18, organizatorzy projektu Nowa Krupnicza zapraszają do Arteteki na ciąg dalszy debaty o przyszłości ulic: Czystej, Krupniczej i Dolnych Młynów oraz tzw. Placu Księdza M.Kuznowicza.

Spotkanie odbędzie siedzibie Arteteki, znajdującej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ulicy Rajskiej 12.

Organizatorzy projektu, we wrześniu ubiegłego roku przeprowadzili badania opinii społecznej oraz warsztaty miastotwórcze z mieszkańcami, pracownikami i przedsiębiorcami z Krupniczej i okolicznych ulic. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa, a ponad 300 osób wzięło udział w "Podwieczorek na Krupniczej", który odbywał się w przestrzeni zamkniętej ulicy.

Zapraszamy także na Facebooka Reportera Mobilnego Gazety Krakowskiej

- "Kontynuując nasze działania chcemy przedstawić oficjalnie raport końcowy, sporządzony po konsultacjach z mieszkańcami na temat ich oczekiwań i pomysłów związanych z tym ważnym dla miasta obszarem. Swoją obecność na spotkaniu zapowiedzieli eksperci i przedstawiciele władz miasta" - piszą w zaproszeniu organizatorzy akcji.

Inicjatywa "Nowa Krupnicza" jest propozycją działania, dzięki któremu aktywni obywatele mogą partycypować w kształtowaniu otaczającej ich przestrzeni. Kiedy powstaje konkretny plan inwestycyjny często jest już za późno na konsultacje społeczne. Przykład działań wokół Krupniczej pokazuje, że można liczyć na kreatywność i zaangażowanie mieszkańców dużo wcześniej. Badania opinii i konkretne pomysły mogą i powinny być pomocne inwestorom w opracowaniu konkretnych rozwiązań przestrzennych.
Podczas piątkowego spotkania odbędzie się debata z udziałem ekspertów.

Swój udział zapowiedzieli m.in.:

  • Elżbieta Koterba -V-ce Prezydent ds. Rozwoju Miasta, odpowiedzialna za sporządzanie Studium Uwarunkowań oraz MPZP dla Krakowa
  • dr Paweł Kubicki - socjolog, zajmujący się tematami związanymi z miastem
  • Grzegorz Sapoń - dyrektor ds Transportu Publicznego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie
  • Członkowie Rady Miasta Krakowa, w tym radni dzielnicy I Śródmieście
  • Przedstawiciele Biura Planowania Przestrzennego i Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa

Organizatorami spotkania są:
Obywatelska inicjatywa Projekt Nowa Krupnicza
Małopolski Instytut Kultury
Biuro Inicjatyw Społecznych
Pracownia Obywatelska
Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów
Arteteka - Wojewódzka Biblioteka Publiczna

Zapraszamy!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
abc
Jakiego przejścia ? Co ty ćpiesz ?
Jak chcesz tunele robić to proponuje zrobić je dla samochodów.
S
Stach
Ciekaw jestem czy przynajmniej poruszą temat przejścia podziemnego pod al. A, Mickiewicza w ciągu ulic Czysta - Reymonta. Uzasadnienia tej ważnej inwestycji nie potrzeba uzasadniać.
W
Wow
ale samochodom to precz nie tylko z Krupniczej matołku. Miasto jest dla ludzi, a nie dla buraków wożących swoje 4-y litery w 5-o osobowym samochodzie, a przynajmniej taka powinna być zabytkowa część tego miasta - buraku bywasz chyba w tzw. Europie jełopie i tam twojej fury nie wpuszczą do centrum, a ludzie mogą swobodnie spacerować. Tylko w Krakowie władze ulegają lobby samochodowemu i pod przykrywką inwestycji w KM tworzą nowe drogi do samego centrum miasta, a potem dziwią się, że trzeba dopłacać więcej do KM... Może ta inicjatywa ich przekona, że są w błędzie...
b
balusz
No tak to było do przewidzenia, dac palec to wezmą rękę.
nie należało się zgadzać na usunięcie samochodów z częsci Krupniczej, to było do przewidzenia że roszczą sobie prawa do całej Krupniczej i nie tylko tej ulicy.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska