https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Dłuższa dyskusja wokół budzącego emocje Miejsca Pamięci KL Plaszow

Małgorzata Mrowiec
Na razie na terenie dawnego obozu można zobaczyć tymczasową plenerową wystawę, z kilkunastoma tablicami
Na razie na terenie dawnego obozu można zobaczyć tymczasową plenerową wystawę, z kilkunastoma tablicami Anna Kaczmarz
Jak poinformował magistrat, do 31 stycznia zostały przedłużone konsultacje społeczne dotyczące powstawania Muzeum – Miejsca Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Nadal więc krakowianie mogą przekazywać swoje opinie, uwagi i wnioski dotyczące tego przedsięwzięcia.

Pierwotnie konsultacje, które rozpoczęły się 17 czerwca ubiegłego roku, miały potrwać do 20 grudnia. Zapadła jednak decyzja o ich przedłużeniu o ponad miesiąc.

Przypomnijmy, że władze miasta zdecydowały o przeprowadzeniu konsultacji, ponieważ tworzenie Muzeum - Miejsca Pamięci KL Plaszow na terenie byłego obozu od dłuższego czasu budzi emocje i protesty przede wszystkim okolicznych mieszkańców, wokół całego przedsięwzięcia narosła napięta atmosfera. Nie rozładowały jej zresztą trwające już konsultacje.

Przedłużenie konsultacji nastąpiło na wniosek Rady Dzielnicy XIII Podgórze, która chciała się w nie włączyć. Natomiast mieszkańcy skupieni wokół inicjatywy Stop Ogradzaniu Krzemionek domagają się wydłużenia konsultacji do marca 2020; ich postulat został jednak odrzucony.

Do 31 stycznia opinie, uwagi oraz wnioski odnośnie tworzonego muzeum można składać za pomocą formularza konsultacyjnego, dostępnego na stronie internetowej dialogspoleczny.krakow.pl. Czytelnie wypełniony i podpisany formularz można:
• przesłać w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres [email protected]
• wypełniony formularz można przesłać przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP)
• wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Jana Dekerta 24, 30-703 Kraków
• dostarczyć osobiście lub wypełnić na miejscu w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia przy ul. Brackiej 10, 31-005 Kraków lub przy ul. Jana Dekerta 24, 30-703 Kraków, w godzinach 8-15.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papież Leon XIV: „Pokój dla całego świata"

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
stan

Aha i jeszcze kilka uwag:

1.Cały pomysł muzeum KL Płaszów powiniem być finansowany przez Niemcy i Izrael.

2.Parking i Memoriał powinien być na terenie obozu(nie wszędzie są prochy IIIIII ) lub niech Niemcy w formie zadośćuczynienia oddadzą swój Lidl przy ul.Wielickiej ,który leży na terenie obozu (budynek i parking są już gotoweIIIIII ).

3.Ciekawy jestem jak nam się odwdzięczą Żydzi za ten kosztowny podarunek od Miasta i społecznosci polskiej pomny szkalujących Polaków wypowiedzi żydowskich polityków na forum świata odnośnie holocaustu.Niedługo w Izraelu konferencja na temat holokaustu z Putinem na czele. Oj będzie ciekawie.

s
stan

I po co ten cały cyrk z tymi,, konsultacjami" skoro Majchrowski zrobi tak jak chce żydowska Społeczna ??? Rada d/s Muzeum KL Płaszów?Najpierw miasto kupuje dodatkowe działki przy granicy obozu pod parkingi i dodatkowe budynki niszcząc unikatową przyrodę i klimat ul.Swoszowickiej ,załatwia c.d.formalności(wpisy zgody itd.), robi projekty a na koniec robi wielkie ,,konsultacje" ze społecznością .Postawione to na głowie podobnie jak w przypadku nowych kładek

przez Wisłę.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska