https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Dłuższa dyskusja wokół budzącego emocje Miejsca Pamięci KL Plaszow

Małgorzata Mrowiec
Na razie na terenie dawnego obozu można zobaczyć tymczasową plenerową wystawę, z kilkunastoma tablicami
Na razie na terenie dawnego obozu można zobaczyć tymczasową plenerową wystawę, z kilkunastoma tablicami Anna Kaczmarz
Jak poinformował magistrat, do 31 stycznia zostały przedłużone konsultacje społeczne dotyczące powstawania Muzeum – Miejsca Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Nadal więc krakowianie mogą przekazywać swoje opinie, uwagi i wnioski dotyczące tego przedsięwzięcia.

Pierwotnie konsultacje, które rozpoczęły się 17 czerwca ubiegłego roku, miały potrwać do 20 grudnia. Zapadła jednak decyzja o ich przedłużeniu o ponad miesiąc.

Przypomnijmy, że władze miasta zdecydowały o przeprowadzeniu konsultacji, ponieważ tworzenie Muzeum - Miejsca Pamięci KL Plaszow na terenie byłego obozu od dłuższego czasu budzi emocje i protesty przede wszystkim okolicznych mieszkańców, wokół całego przedsięwzięcia narosła napięta atmosfera. Nie rozładowały jej zresztą trwające już konsultacje.

Przedłużenie konsultacji nastąpiło na wniosek Rady Dzielnicy XIII Podgórze, która chciała się w nie włączyć. Natomiast mieszkańcy skupieni wokół inicjatywy Stop Ogradzaniu Krzemionek domagają się wydłużenia konsultacji do marca 2020; ich postulat został jednak odrzucony.

Do 31 stycznia opinie, uwagi oraz wnioski odnośnie tworzonego muzeum można składać za pomocą formularza konsultacyjnego, dostępnego na stronie internetowej dialogspoleczny.krakow.pl. Czytelnie wypełniony i podpisany formularz można:
• przesłać w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres [email protected]
• wypełniony formularz można przesłać przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP)
• wysłać pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Jana Dekerta 24, 30-703 Kraków
• dostarczyć osobiście lub wypełnić na miejscu w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia przy ul. Brackiej 10, 31-005 Kraków lub przy ul. Jana Dekerta 24, 30-703 Kraków, w godzinach 8-15.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Okiem Kielara odc. 15

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
stan

Aha i jeszcze kilka uwag:

1.Cały pomysł muzeum KL Płaszów powiniem być finansowany przez Niemcy i Izrael.

2.Parking i Memoriał powinien być na terenie obozu(nie wszędzie są prochy IIIIII ) lub niech Niemcy w formie zadośćuczynienia oddadzą swój Lidl przy ul.Wielickiej ,który leży na terenie obozu (budynek i parking są już gotoweIIIIII ).

3.Ciekawy jestem jak nam się odwdzięczą Żydzi za ten kosztowny podarunek od Miasta i społecznosci polskiej pomny szkalujących Polaków wypowiedzi żydowskich polityków na forum świata odnośnie holocaustu.Niedługo w Izraelu konferencja na temat holokaustu z Putinem na czele. Oj będzie ciekawie.

s
stan

I po co ten cały cyrk z tymi,, konsultacjami" skoro Majchrowski zrobi tak jak chce żydowska Społeczna ??? Rada d/s Muzeum KL Płaszów?Najpierw miasto kupuje dodatkowe działki przy granicy obozu pod parkingi i dodatkowe budynki niszcząc unikatową przyrodę i klimat ul.Swoszowickiej ,załatwia c.d.formalności(wpisy zgody itd.), robi projekty a na koniec robi wielkie ,,konsultacje" ze społecznością .Postawione to na głowie podobnie jak w przypadku nowych kładek

przez Wisłę.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Wiek pracowników rośnie. Przyszłość rynku pracy pod znakiem zapytania

Wiek pracowników rośnie. Przyszłość rynku pracy pod znakiem zapytania

Przedsiębiorcy już wskazali, kogo chcą w roli prezydenta

Przedsiębiorcy już wskazali, kogo chcą w roli prezydenta

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska