Studenckie Centrum Konstrukcyjne to nowy obiekt na mapie kampusu AGH. Znajduje się przy ul. Kawiory 42, w bliskim sąsiedztwie Klubu STUDIO i Klubu Kotłownia, nieopodal akademików. Będzie służyć przede wszystkim studentom tworzącym innowacyjne przedsięwzięcia - od fazy projektowej do budowy prototypów. O tym powinni pamiętać i tym się inspirować chętni do zaprojektowania mozaiki, która ozdobi Centrum.
"Projekt mozaiki powinienem zatem nawiązywać do SCK jako miejsca, gdzie studenci i studentki rozwijają swoje pasje naukowe i konstrukcyjne, poszerzają wiedzę, zdobywają kompetencje miękkie poprzez udział w szkoleniach i warsztatach tematycznych. W projekcie powinien znaleźć się także widoczny, lecz dyskretnie wkomponowany akronim AGH" - czytamy w regulaminie konkursu.
Konkurs jest skierowany do studentów AGH. Mogą w nim brać udział pojedyncze osoby, a także zespoły złożone z kilku osób posiadających status studenta AGH. Jedna osoba lub zespół może zgłosić do konkursu tylko jeden projekt.
Wyłoniony w konkursie najlepszy projekt znajdzie się na północnej ścianie klatki schodowej budynku SCK, będzie miał formę ceramicznej mozaiki. Mozaika musi zmieścić się na ścianie o wymiarach 275 na 317 cm, zatem jej rozmiar maksymalny może wynieść 250 na 300 cm.
Zwycięzcę lub zwycięski zespół wyłoni jury w składzie:
- prorektor ds. studenckich AGH prof. Rafał Dańko,
- pełnomocnicy rektora ds. kół naukowych,
- przedstawiciel Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH,
- przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
- przedstawiciel firmy Tubądzin, wykonawcy mozaiki.
Do zdobycia jest nagroda pieniężna: 5,7 tys. zł brutto. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 kwietnia.
Organizatorem konkursu jest Centrum Spraw Studenckich AGH, w ramach którego działa Studenckie Centrum Konstrukcyjne. Realizacja projektu leży po stronie organizatora konkursu, który pokrywa koszty wykonania mozaiki.
Budowa Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego AGH ruszyła jesienią 2021 roku. Nowy obiekt będzie miejscem realizacji innowacyjnych przedsięwzięć studentów. Tutaj będą doskonalić dotychczasowe projekty typu: łodzie i samoloty solarne, rakiety, łaziki czy pojazdy autonomiczne oraz kreować nowe.
- Obiekt powstaje z myślą o naszych prężnie działających Studenckich Kołach Naukowych. Pamiętajmy, że w AGH działa ponad 100 kół. Każde z nich potrzebuje przestrzeni do twórczego działania. W Centrum Konstrukcyjnym studenci będą mogli rozwijać projekty w interdyscyplinarnych zespołach i w praktyce sprawdzać wiedzę nabytą w trakcie studiów - mówił w 2021 roku prof. Jerzy Lis, rektor AGH.
- Gdzie są najdroższe, a gdzie najtańsze mieszkania w Krakowie? Ranking dzielnic 2024
- Najpiękniejsze pary z krakowskich studniówek! To one przyciągały wzrok
- Pistacjowe croissanty robią furorę w internecie! Gdzie można je zjeść w Krakowie?
- Zimowe wycieczki w Tatry z dziećmi. Zobaczcie łatwe i przyjemne szlaki w górach
Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?
