Co można było znaleźć tym razem na Targu Pietruszkowym - pokazujemy w naszej galerii zdjęć. Dodajmy, że na następną sobotę, 23 marca, organizatorzy zapowiadają kiermasz już typowo wielkanocny "na Pietruszce". Ten kiermasz na placu Niepodległości przy hali KS Korona będzie trwał tego jednego dnia, w godz. 8-13.
Targ Pietruszkowy to inicjatywa grupy miłośników lokalności, odpowiedzialności społecznej i zdrowego, naturalnego żywienia. Stworzyli Fundację Targ Pietruszkowy, aby - jak opisują - rozwijać idee i wartości, w które wierzą i rozwijają dzięki Targowi. Sercem są związani z krakowskim Podgórzem.
Targ opiera się na trzech zasadach: lokalnie, naturalnie i bezpośrednio. Na Targu Pietruszkowym produkty sprzedawane są bezpośrednio przez wytwórców - rolników i hodowców, którzy osobiście odpowiadają za ich jakość.
Jeśli ktoś chce sprzedawać na tym szczególnym targu, musi spełniać następujące warunki:
- odległość gospodarstwa powinna wynosić do ok. 150 km od Krakowa (wymóg lokalności)
- wymagane jest posiadanie certyfikatu ekologicznego lub zgoda na poddanie się niezapowiedzianym badaniom laboratoryjnym (wymóg naturalności)
- rolnik lub przetwórca sprzedaje swoje produkty sam lub powierza sprzedaż komuś ze swojej rodziny (wymóg bezpośredniości).
Celem Targu jest dostarczanie produktów ekologicznych, świeżych, naturalnych i zweryfikowanych pod kątem stosowanej "chemii". Ponadto Targ Pietruszkowy nie tylko żywi, lecz także edukuje. Dla wystawców i chętnych organizowane są warsztaty i szkolenia.
W zeszłym roku, 1 lipca, Targ Pietruszkowy w Podgórzu obchodził dziesiątą rocznicę powstania.
Cyberbezpieczeństwo - Polska na czele rankingu!
