FLESZ - Kierowco uważaj na kałuże!

- Proponowane rozwiązania spowodują, że na alei Solidarności pojawią się korki i będzie jeszcze trudniej znaleźć miejsca postojowe. Obawiamy się komunikacyjnego paraliżu w tym rejonie - komentuje pani Joanna, jedna z okolicznych mieszkanek.
Urzędnicy przekonują jednak, że zmiany będą niewielkie, w związku z tym nie widzą problemu. - Aleja Solidarności znajduje się na obszarze objętym ochroną konserwatorską, co oznacza, że większych zmian nie będzie. Odcinek alei od placu Centralnego do skrzyżowania z ulicą Bulwarową będzie jak dotychczas dwujezdniowy z torowiskiem tramwajowym w osi ulicy - informują w Zarządzie Dróg Miasta Krakowa. - Na torowisku zostanie zachowana zielona nawierzchnia. Zmieniony zostanie układ parkowania, na ukośny lub równoległy przy jednoczesnym wykorzystaniu części jezdni w celu poprawy widoczności i bezpieczeństwa kierowców. Obecne skrzyżowanie typu agrafka z ulicą Bulwarową zostanie zastąpione skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną. Powstaną drogi dla rowerów w rejonie skrzyżowań stanowiących połączenie między północną i południową częścią alei Solidarności - dodają.
Kraków. Tramwaj do Mistrzejowic: jeszcze nie zaczęli budować...
Mieszkańców i radnych z Nowej Huty nie przekonują zapewnienia, że jezdnie al. Solidarności nie będą poszerzane, ani zwężane. Dla nich nie do zaakceptowania są jednak nowe rozwiązania dotyczące organizacji ruchu. - Zostaną dwie jezdnie, ale jedna z nich będzie wykorzystywana przez parkujące samochody albo do skrętów. Do jazdy na wprost pozostanie więc jeden pas ruchu. Nie zgadzamy się na takie rozwiązanie, jak również duże ograniczenie miejsc postojowych - ich liczba z 286 ma być zmniejszona o ponad 100 - podkreśla Stanisław Moryc, radny miejski PiS i przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.
- Od lat oczekiwaliśmy remontu torowiska na alei Solidarności i modernizacji tej ulicy, ale nie takiej jej przebudowy, jaką się nam teraz proponuje. Zgadzamy się jeszcze na przebudowę skrzyżowania z ulicą Bulwarową, ale nic ponadto. Oczekujemy natomiast, że oba przystanki autobusowe zostaną umieszczone w rejonie dojścia do Zalewu Nowohuckiego, a nie tylko jeden - dodaje.
W ZDMK odpowiadają: - Projekt przewiduje mniej miejsc postojowych niż w stanie istniejącym - wynika to z aktualnie obowiązujących przepisów i zagospodarowania terenu. Przy wyznaczaniu miejsc uwzględniono istniejącą zieleń, widoczność na zjazdach i obszary skrzyżowań, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo kierowców.
Ogłoszenie przetargu na realizację prac związanych z przebudową al. Solidarności planowane jest w 2022 r. - Kluczowe dla rozpoczęcia tych prac będzie zakończenie robót na Ptaszyckiego - zaznaczają w ZDMK.
- Na dnie Jeziora Czorsztyńskiego leży zatopiona wieś. Tak kiedyś wyglądało to miejsce
- W tych znakach zodiaku łatwo się zakochać
- Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2020
- Oto finalistki Miss Małopolski i Miss Małopolski Nastolatek
- Drapacze chmur i 100 tysięcy mieszkańców. Tak ma wyglądać nowa dzielnica Krakowa
- Kraków. Najlepsi z najlepszych mistrzów parkowania. Przeszli samych siebie!