FLESZ - Matura 2022 startuje już 4 maja

Budowa ogrodów deszczowych i odbudowa naturalnej retencji to słuszna odpowiedź na wyzwania i potrzeby związane z kryzysem klimatycznym i środowiskowym, pandemią oraz rosnącą świadomością społeczną, by uczestniczyć w zmianie miasta. Rozbudowując zielono-niebieską infrastrukturę, przyczyniamy się do ograniczenia skutków zmian klimatu.
Kraków, Leuven i Madryt zdecydowały się na wprowadzenie u siebie sprawdzonych, wysoko ocenianych i lubianych przez mieszkańców rozwiązań przyjaznych środowisku. Podpisana właśnie przez prezydenta Krakowa umowa opisuje zasady współpracy partnerskich miast. To pionierska metoda partycypacji mieszkańców w urządzaniu miasta i perspektywa pozyskania 400 tys. euro z Komisji Europejskiej na realizację szeregu inicjatyw naśladujących naturę.
W ramach czteroletniego projektu Leuven będzie ściśle współpracował z mieszkańcami, interesariuszami, instytucjami badawczymi i partnerami międzynarodowymi przy wdrażaniu zmian naśladujących przyrodę. Później najlepsze rozwiązania oraz sposób ich realizacji zostanie przeniesiony do Krakowa. Celem jest nie tylko pozyskanie środków adaptacyjnych na rzecz walki ze zmianami klimatu, ale przede wszystkim poprawa partycypacji z mieszkańcami. Propozycje zmian, rozwiązań oraz lokalizacje mają pochodzić od krakowian.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej