W tym roku kupcy z całej Polski prezentują towar w prawie 60 kioskach handlowych i gastronomicznych. Targi goszczą też kupców z Litwy, Ukrainy, Węgier i Słowacji, którzy zaoferują gościom regionalne wędliny, chleb, sękacze, langosze, kurtosze - tradycyjne kołacze węgierskie przygotowywane ze świeżego ciasta drożdżowego, nawijane na drewniany wałek i wypiekane w specjalnym piecu, podawane na słodko z przeróżnymi posypkami, dodatkami i czekoladą, pyszne zarówno na ciepło od razu po wyjęciu z pieca, jak i na zimno.
A poza tym są cztery tradycyjne grille, pierogi, stoisko serwujące zupy takie jak żurek, grochówkę, kwaśnicę, kioski z wędlinami, wyroby z dziczyzny, sery słowackie, oscypki, pajda chleba ze smalcem, masłem czosnkowym, boczkiem, cebulą i ogórkiem.
Nie brakuje win (m.in. porzeczkowe, śliwkowe, wiśniowe, z czarnego bzu, jarzębiny, truskawki) i świątecznych łakoci: prażonych orzechów w karmelu, paczek mikołajowych ze słodyczami, krówek, ciast, a także wyrobów w czekoladzie i marcepanie, czy tradycyjnych pierników, miodów itp. Nowością będą wyroby z czekolady w kształcie narzędzi, m.in.: klucz francuski, kombinerki, młotki, klucz płaski. Znajdziemy tu również podkowę na szczęście. Wszystkie detale są niezwykle precyzyjnie wykonane i wykończone ręcznie.
Jak co roku kupcy oferują szeroką gamę świątecznych produktów, takich jak ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze, materiałowe maskotki pachnące kawą, czekoladą lub kakao. Będzie również stanowisko Poczty Polskiej, gdzie można uzyskać okolicznościowy stempel wydany specjalnie z okazji Targów Bożonarodzeniowych.
Targom towarzyszy wiele imprez artystycznych. I tak np. 4 grudnia o godz. 10 przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Targi potrwają do 26 grudnia.
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Youtube'ie, Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!