https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków: na tej ulicy może dojść do tragedii

Marian Satała
Dyrektorka Maria Lachowicz-Stankiewicz chce wymalowania podwójnej linii ciągłej na drodze
Dyrektorka Maria Lachowicz-Stankiewicz chce wymalowania podwójnej linii ciągłej na drodze Adam Wojnar
Dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 stale narażone są na niebezpieczeństwo. Kierowcy nie zważają na znaki ograniczenia prędkości ustawione na ul. Dożynkowej. Dyrekcja placówki domaga się dodatkowego oznakowania.

Czytaj także:

- Szczególnie groźnie jest, gdy dzieci usiłują przejść przez jezdnię po wyjściu z autobusu - skarży się Maria Lachowicz-Stankiewicz, dyrektor placówki. - Zdarza się, że zniecierpliwieni kierowcy starają się ominąć stojący na przystanku autobus i zagrażają przechodzącym.

Magdalena Oliwa, jedna z matek, opowiedziała nam, jak w ostatniej chwili uratowała swoje dzieci przed potrąceniem przez pędzące auto. - To bardzo niebezpieczna ulica. Konieczne są progi zwalniające dla samochodów - podkreśla kobieta.

Sprawa ul. Dożynkowej znana jest doskonale krakowskiej drogówce. - W 2010 r. przy ulicy Dożynkowej doszło do 24 kolizji i 3 wypadków - dodaje kom. Tomasz Seweryn, zastępca naczelnika sekcji ruchu drogowego. - Po zwiększeniu kontroli przez policję i straż miejską w 2011 roku były tam już tylko dwie kolizji.

Te statystyki nie uspokajają jednak dyrekcji ZS-P nr 2. - Konieczne jest lepsze oznakowanie ul. Dożynkowej koło szkoły - twierdzi dyrektor Lachowicz-Stankiewicz. - Należy wymalować na odcinku ok. 100 metrów podwójne linie ciągłe albo zainstalować wzbudzaną sygnalizację świetlną. Trzeba też rozważyć przeniesienie przystanków MPK w inne miejsce. Dyrekcja placówki stara się też o poszerzenie ul. Porzeczkowej, przy której znajduje się ZS-P nr 2. Ma to ułatwić wjazd i wyjazd samochodów na ul. Dożynkową. - Dajemy na to część działki, na której stoi przedszkole - mówi dyrektorka.

Według Jacka Bartlewicza, rzecznika Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, niewiele można zrobić na tej drodze, by poprawić bezpieczeństwo. W ostatnich dniach wzdłuż chodników ustawione zostały bariery uniemożliwiające dzieciom wbiegnięcie na jezdnię. - Ulica jest dobrze oznakowana, a sygnalizacja świetlna spowolni ruch - zaznacza Bartlewicz. - Nasi inspektorzy sprawdzą jeszcze, czy jest możliwość wymalowania podwójnej linii ciągłej.

Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię najpiękniejszych kandydatek!

Academy(c) Awards. Plebiscyt na najlepszy akademik Krakowa!

Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
radiogugu
Zniecierpliwiony kierowca ma prawo ominąć stojący na przystanku autobus (oczywiście, mając w głowie zasadę ograniczonego zaufania) - oczywiście, jeśli to nie jest gimbus specjalnie oznakowany itd. Zniecierpliwione dzieci nie mają prawa wychodzić zza autobusu na jezdnię, a jak sądzę jest tam jednak kawałek do przejścia dla pieszych. Inna sprawa, że ruch jest tam spory - większość ludzi omija tamtędy korek na wlocie od Warszawy. Problemem są zaparkowane wzdłuż ulicy samochody, czasem rzeczywiście, po obu stronach. Światła sprawią tylko, że korki się wydłużą. Może zamiast stawiać bariery na drodze, miasto powinno opłacić przeprowadzacza?
a
[email protected]
To jest zwykły cyrk
W Kanadzie kierowca , który ominie autobus z dziećmi albo wjedzie na przejście obok przepuszczajacego samochodu może stracić prawo jazdy a jest to strasznie dotkliwe - prawie jak śmierć cywilna
Ponadto kary są tak dotkliwe , że chwala się , że od 25 lat nie ieli wypadku z autobusem szkolnym
G
Gość
Wystarczy zamontować /ba śrubach/ progi poprzeczne i "kierowcy" będą sami zwalniać.
Pomysł podsuwam gratis
B
Bartek
Bezpieczeństwo to pragnienie, a szybkość jazdy samochodem to pepsi.

Wybrane dla Ciebie

Wzmocniona ochrona w UMK. Następne będą szkoły i szpitale?

Wzmocniona ochrona w UMK. Następne będą szkoły i szpitale?

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska