Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Na Wesołej stworzono plac pod duże imprezy. Co się jeszcze dzieje?

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Przygotowany jest utwardzony plac umożliwiający organizację imprez plenerowych. A także konkurs architektoniczny na zagospodarowanie przestrzeni wspólnych i kolejne przetargi na wynajem nieruchomości. Prace nad zagospodarowaniem terenów poszpitalnych dla mieszkańców idą jednak wolno. Urzędnicy od lat mówią, że Wesoła zostanie otwarta dla mieszkańców.

90 dni w niewoli. Relacja dziecka więzionego przez Rosjan

od 16 lat

Specjalnie przygotowany plac na imprezy plenerowe na Wesołej jest już gotowy. 1750 m2, dostęp do prądu i ujęcia wody.

W najbliższym czasie odbędzie się konkurs architektoniczny na zagospodarowanie przestrzeni wspólnych na Wesołej. Tak postanowili radni na spotkaniu Zespołu Konsultacyjnego ds. Wesołej, w głosowaniu, jakie odbyło się pod koniec dwugodzinnej dyskusji na temat konkursu i jego zakresu. Zespół zarekomendował organizację konkursu jednogłośnie. We wrześniu, na kolejnym spotkaniu zespołu zostaną wypracowane założenia do konkursu.

Stworzenie placu i doprowadzenie prądu i wody to jednak niewielkie osiągnięcie spółki miejskiej, która od lat zajmuje się Wesołą.

Kopernika 21 B i Śniadeckich 3 – nowe przetargi na wynajem nieruchomości na Wesołej. Agencja Rozwoju Miasta Krakowa ogłosiła 2 przetargi na wynajem budynków na Wesołej.

Propozycje w sprawie wynajęcia budynku przy ul Kopernika 21 B można składać do 9 sierpnia, do godz. 9.30. Obiekt został wybudowany w latach międzywojennych jako szwalnia pracująca na potrzeby działającego wówczas na Wesołej szpitala. Dziś nieruchomość, która ma ok. 303 m2 powierzchni użytkowej, może być miejscem różnego rodzaju działalności komercyjnej. W funkcjonalnych wnętrzach można prowadzić m.in. placówkę edukacyjną, kulturalno-artystyczną, biura coworkingowe, warsztaty kreatywne czy działalność usługową.

Także do 9 sierpnia, do godz. 10.30 można składać oferty na wynajem budynku przy ul. Śniadeckich 3. To parterowy budynek, o powierzchni prawie 500 m2, który został wybudowany w latach powojennych jako obiekt zaplecza szpitala. Nadaje się doskonale na placówkę edukacyjną, kulturalno-artystyczną, biura coworkingowe, warsztaty kreatywne, czy działalność usługową.

Zakończył się przetarg na opracowanie projektu adaptacji budynku Czerwonej Chirurgii na potrzeby Krakowskiego Biura Festiwalowego. Prace jakie będzie trzeba przeprowadzić w przyszłej siedzibie KBF przy ul. Kopernika 21 obejmują remont, modernizację i adaptację poszpitalnego budynku na potrzeby jednostki kulturalnej. Projektant musi także uzyskać pozwolenie na budowę. W przetargu ogłoszonym przez ARMK wzięły udział 4 firmy. Ich oferty w tej chwili są sprawdzane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska