- Od samego początku wiedzieliśmy, że pomoc, jaką powinniśmy jako pracownicy szpitala przekazać, to coś czego nie można tak po prostu kupić w „zwykłym” sklepie. Coś, do czego nie wystarczy tylko posiadanie odpowiedniej ilości pieniędzy, ale też wiedza i odpowiednie pozwolenia. Z drugiej strony chcieliśmy, by było to coś uniwersalnego, potrzebnego na wyposażeniu każdego szpitala. Taka baza, bez której nie może nie odbyć żadna operacja- podkreśla dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski.
Za zebrane pieniądze kupiono sprzęt chirurgiczny najwyższej klasy. Wybór padł na certyfikowane i spełniające wszystkie normy zestawy narzędzi chirurgicznych, a wśród nich: pęsety, kochery, kleszczyki naczyniowe oraz zaciski. Ponadto zakupiono również narzędzia typowe do zabiegów endoskopowych i laparoskopowych.
- Są to narzędzia, które możemy wykorzystywać do tzw. otwartej chirurgii, do kilku typów zabiegów chirurgicznych. Poza sprzętem gwarantujemy również jego serwis, a także półroczną gwarancję - mówi przedstawiciel firmy produkującej sprzęt, stale współpracującej ze Szpitalem Uniwersyteckim.
Całe zakupione wyposażenie trafi do Szpitala Klinicznego Państwowej Straży Granicznej we Lwowie, który znajduje się w pobliżu słynnego Cmentarza Łyczakowskiego. Szpital zajmuje się leczeniem służb stacjonujących na granicach całej Ukrainy. Sprzęt zakupiono w porozumieniu z dyrektorem tamtejszej placówki.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej
