https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Oto najpiękniejsze dorożki na krakowskich ulicach

Marcin Banasik
26 kwietnia 2019 r. Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa przeprowadzi przetarg, którego zwycięzcy uzyskają prawo wjazdu oraz korzystania z postoju dla dorożek konnych na Rynku Głównym. Zapraszamy do galerii dorożek, które jeżdżą po Krakowie.

Do rozdysponowania są 3 uprawnienia, które będą obowiązywać od początku czerwca 2019 r. do końca roku 2021, czyli przez ponad dwa i pół roku.

Znajdujący się na Rynku Głównym postój dla dorożek konnych zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Sławkowską i Floriańską; mieści 18 pojazdów zaprzęgowych. Ponieważ uprawnienia do korzystania z postoju przyznawane są odrębnie
na parzyste i nieparzyste dni miesiąca, łącznie ruch turystyczny na Rynku Głównym może być obsługiwany przez 36 dorożkarzy.

Przetarg, który wyłonił przedsiębiorców uprawnionych do korzystania z postoju na Rynku Głównym w ciągu kolejnych 3 lat (2019-2021), odbył się jesienią ubiegłego roku. – W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej zostały zawarte umowy cywilnoprawne z 33 przedsiębiorcami. Celem kwietniowego przetargu jest więc uzupełnienie grona dorożkarzy mających prawo do postoju w Rynku Głównym i rozdysponowanie pozostałych 3 uprawnień – tłumaczy Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych UMK.

Przetarg zostanie przeprowadzony w formie ustnych licytacji, których przedmiotem będzie wysokość miesięcznej opłaty netto za korzystanie z uprawnień. W sali, w której będzie się odbywał przetarg, podczas jego trwania będą mogli przebywać wyłącznie oferenci zakwalifikowani do uczestnictwa, reprezentujący ich pełnomocnicy oraz członkowie komisji przetargowej. Zwycięzcami licytacji będą oferenci, którzy zaoferują najwyższe stawki. Cena wywoławcza dla każdego z uprawnień jest identyczna i wynosi 3 tys. zł netto. Zwycięzcy licytacji nabędą prawo do zawarcia umów cywilnoprawnych uprawniających do korzystania z postoju dla dorożek konnych na Rynku Głównym do końca 2021 r.

Jakie warunki należy spełnić, aby wziąć udział w przetargu? – W terminie do dnia 19 kwietnia br. należy wpłacić wadium w kwocie 9 tys. zł oraz już w dniu przetargu przedłożyć komisji przetargowej dokumenty, które są szczegółowo wymienione w ogłoszeniu o przetargu. Również w ogłoszeniu wskazane są dodatkowe dokumenty, które zwycięzcy przetargu powinni przedłożyć w Wydziale Spraw Administracyjnych UMK, przed podpisaniem umów udostępnienia uprawnień – wyjaśnia Tomasz Derlatka, przewodniczący komisji przetargowej. W przetargu mogą wziąć udział tylko przedsiębiorcy, którzy nie posiadają aktualnie obowiązujących uprawnień do korzystania z postoju dla dorożek na Rynku Głównym, nie mają zaległości finansowych wobec Gminy Miejskiej Kraków z tytułu podatków i opłat lokalnych oraz należności cywilnoprawnych.

Szczegółowe informacje na temat procedury przetargowej, terminu i miejsca przetargu, a także warunków, jakie należy spełnić, aby przystąpić do przetargu, a następnie nabyć uprawnienia do zawarcia umowy, zamieszczone są w ogłoszeniu o przetargu. Pełna treść ogłoszenia jest zamieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa oraz na tablicach ogłoszeń w budynkach Urzędu Miasta Krakowa: przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, al. Powstania Warszawskiego 10 i ul. Wielickiej 28a. Szczegółowe informacje w sprawie przetargu można uzyskać w Referacie Handlu i Usług Wydziału Spraw Administracyjnych UMK, al. Powstania Warszawskiego 10, s. 813, w godzinach pracy urzędu, oraz pod numerami telefonów: 12-616-92-48 i 12-616-97-96.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Zwierzęta na drodze - jak uniknąć wypadku?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka "SE". Kandydaci w bezpośrednich starciach

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
stan
A czy w warunkach przetargu niedouczone urzędasy wspomniały o humanitarnym załadunku na samochód leżącego na ulicy konia ,który nagle zaniemógł (choroba, wypadek) i o znajomości udzielania pierwszej pomocy w takich przypadkach przez wożniców ? Wątpię.Czy nadal na krakowskich ulicach będziemy oglądać te żenujące sceny jak na ul.św.Jana?Jestem pewny,że tak.Ale obwarzankami to potrafią się przejmować.Kasa i siano we łbach.
s
sikornik
Same ruskie z nazwy i jak z bajek dla dzieci dorożki... A gdzie krakowskie, czarne, jednokonne, fiakry?
K
Kama
byliśmy w ten weekend w krakowie i odpuściliśmy sobie jazdę dorożką... w zamian za to poszliśmy na pyszny obiad do Starej Zajezdni
B
B
Czy los tych koni zostanie w koncu uczciwie przesledzony? Od urodzenia az po smierc, ktora po niewolniczej i ciezkiej harowie, poobwieszane oi poocierane tymi wiesniackimi 'ozdobami', czesto nastepuje po wielogodzinnym transporcie smierci do Wloch, Grecji, Francji. W necie znajduja sie filmy z takich transportow.
Dlaczego stan zdrowia tych koni od lat badaja ci sami spece? Wyniki zawsze doskonale...
Wiekszosc z nich pokonuje dziesiatki kilometrow zanim zacznie te 'prace'...
Dlaczego miasto ciagle wydaje pozwolenia, pomimo tak juz wielu wydarzen w ktorych dotkliwie ucierpialy konie? Nie wspominajac o kompletnej inercji ktoz-u... interesujace...
Moze gazetoid krakowski w koncu sie zainteresuje; ciekawe dlaczego tego jeszcze nie zrobil?
K
Krakauer
Prawdziwa krakowska dorozka, to zawsze czarna drynda zaprzezona w jednego konia. Tak bylo od miedzywojnia. Teraz widzimy wiedenskie powozy, ktore sluza noworyszom jako terapia na wyleczenie kompleksow wynikajacych z urodzenia sie w nizinach spolecznych.
G
Gość
To powino byc zakazane! Jak mozna w 21w tak sie znecac nad zwierzetami??
G
Gość
Czy w warunkach jakie należy spełnić, aby przystąpić do przetargu wspomniano o obowiązkowej opiece weterynaryjnej?
Koń Pilsner, który uległ wypadkowi 24 stycznia na ul. Jana został uśpiony.
Ile razy w 2019 roku będziemy czytać o upadkach koni na ulicach w centrum Krakowa?
Ile z tych zwierząt trzeba będzie uśpić?
G
Gość
a po co komu ten syf w Krakowie ???
G
Gość
bardzo proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska