FLESZ - Mandaty za nieodśnieżony samochód i nie tylko

Andrzej Zarycki przygodę z muzyką rozpoczął w dzieciństwie, pod kierunkiem ojca Władysława, zakopiańskiego muzyka i poety, ucząc się gry na skrzypcach i fortepianie. Ukończył Liceum Muzyczne w Krakowie i Wydział Kompozycji krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej, gdzie jego mistrzem był wykładowca kompozycji i twórca muzyki filmowej prof. Lucjan Kaszycki.
W czasie studiów Andrzej Zarycki współpracował z kabaretem Uniwersytetu Jagiellońskiego Hefajstos. Przez krótki czas w latach 60. mieszkał w USA. Po powrocie związał się jako pianista i kompozytor z klubem „Pod Jaszczurami” i Piwnicą pod Baranami. Od tego czasu jego nazwisko kojarzone jest z kabaretem Piotra Skrzyneckiego i pieśniarką Ewą Demarczyk, dla której skomponował m.in. „Cygankę”, „Skrzypka Hercowicza” i „Na moście w Avignon”.
Z czasem dał się również poznać jako autor muzyk ifilmowej (m.in. kompozycji do „Aktorów prowincjonalnych” w reżyserii Agnieszki Holland) i teatralnej. Współpracował z teatrami dramatycznymi w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Rzeszowie, Lublinie, Opolu, Olsztynie i Wrocławiu oraz z Teatrem Telewizji. Kompozycje Andrzeja Zaryckiego można było usłyszeć w ponad 200 spektaklach teatralnych. W latach 1985 – 1997 był kierownikiem muzycznym krakowskiego Teatru Groteska.
Andrzej Zarycki był również epdagogiem w krakowskiej Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia (klasa interpretacji piosenki), a od lat wspiera Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko’” – komponując muzykę do wielu przedstawień Teatru Radwanek oraz angażując się w tworzenie aranżacji utworów wykonywanych przez finalistów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Ma również na swym koncie piosenki Hanny Banaszak, Beaty Rybotyckiej, Anny Szałapak, Zbigniewa Wodeckiego, Jacka Wójcickiego.
Nazywany "poetą piosenki "gość cyklu jest laureatem wielu nagród festiwalowych, m.in. Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Piosenkarzy (1964), Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1977) oraz Opolskich Konfrontacji Teatralnych (1987, 1988, 1989) i państwowych, w tym Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2012).
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Te znaki zodiaku w 2022 roku czekają wielkie zmiany!
- Wielka aukcja 44 aut odholowanych z ulic. Wiemy, ile zarobiło miasto
- Bajkowy dom w Winiarach. Jest na co popatrzeć!
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021