https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Porodówka w szpitalu im. Żeromskiego wysoko w rankingu „Rodzić po ludzku”

Marcin Banasik
Ranking ten powstaje na podstawie ankiet wypełnianych przez kobiety, które korzystały z opieki danej placówki w trakcie porodu
Ranking ten powstaje na podstawie ankiet wypełnianych przez kobiety, które korzystały z opieki danej placówki w trakcie porodu Joanna Urbaniec / Polskapress
Oddział ginekologiczno-położniczy krakowskiego szpitala im. Stefana Żeromskiego znalazł się wśród trzech najlepiej ocenianych oddziałów położniczych na południu Polski według rankingu Fundacji „Rodzić po ludzku”.

Ankiety wypełniane przez kobiety

Ranking ten powstaje na podstawie ankiet wypełnianych przez kobiety, które korzystały z opieki danej placówki w trakcie porodu. Są w nim uwzględniane szpitale z bazy, które mają zebrane minimum 30 ankiet, wypełnionych przez kobiety, które urodziły w bieżącym roku oraz w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wyróżnione placówki w wysokim stopniu realizowały standardy opieki okołoporodowej i zapisy ustawy o prawach pacjenta. Szczegółową ilość punktów poszczególnych szpitali oraz liczbę ankiet można sprawdzić na stronie internetowej gdzierodzic.info.

Wybrać najlepszy szpital

Fundacja „Rodzić po Ludzku”, która przygotowuje ten ranking podkreśla, iż jego celem jest ułatwienie kobietom wyboru miejsca porodu. Za pomocą informacji przekazywanych w ankietach, kobiety w ciąży mogą dowiedzieć, w którym szpitalu jest respektowany i w jakim stopniu standard opieki okołoporodowej. W ten sposób mogą wybrać szpital do porodu, w którym opieka będzie odpowiadać ich potrzebom i preferencjom.

Głos matek przekazany w ankietach przyczynia się także do podnoszenia jakości opieki okołoporodowej na porodówkach. Ankietę można wypełnić na stronie internetowej Fundacji „Rodzić po ludzku” rodzicpoludzku.pl.

Opracowanie przewodnika po polskich porodówkach

Ranking szpitali „Rodzić po ludzku” ma długą historię. Pierwsze akcje społeczne pod hasłem „Rodzić po ludzku” miały miejsce w latach 1994 i 1995, a ich celem było opracowanie przewodnika po polskich porodówkach.

Więcej informacji o oddziale ginekologiczno-położniczym w szpitalu im. Stefana Żeromskiego można znaleźć na stronie internetowej zeromski-szpital.pl oraz na Facebooku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska