https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Powstał pierwszy w Polsce hostel interwencyjny dla osób LGBT+

Opracował: (RED)
W Krakowie powstał hostel dla osób LGBT+.
W Krakowie powstał hostel dla osób LGBT+. Konrad Kozlowski/Polskapress
W Krakowie działa hostel interwencyjny dla osób LGBT+. Inicjatywę wspierają władze miasta.

FLESZ - Co zdrożeje w 2021 roku?

-

Ponieważ dużo ludzi w trudnej sytuacji pyta o hostel dla bezdomnych osób LGBTQiA odpowiadam: moja inicjatywa dotycząca tego hostelu na stałe weszła do budżetu miasta. Władze Krakowa jako pierwsze w kraju zrealizowały bardzo ważny postulat

- poinformowała radna Alicja Szczepańska na swoim profilu facebookowym.

Hostel Interwencyjny dla przebywających na terenie gminy Kraków, osób bezdomnych należących do grup mniejszościowych, narażonych na dyskryminację, które znalazły się w kryzysowej sytuacji życiowej prowadzi Fundacja "Głos Serca". W hostelu znajduje się dwanaście pokoi mieszkalnych. Potrzebujący mogą uzyskać tam schronienie i wsparcie psychologiczne.

W hostelu jest wyposażona kuchnia umożliwiająca przygotowanie posiłku oraz łazienki umożliwiające dokonanie zabiegów higienicznych jak również wypranie i wysuszenie ubrań. W razie potrzeby osoby przebywające w hostelu mają zapewnianą odzież i środki czystości. Jak zaznacza na swojej stronie internetowej Fundacja "Głos Serca", projekt jest współfinansowany z funduszy miasta Krakowa.

– Kraków jest miastem, które wielokrotnie w historii stało się domem dla wielu wybitnych i niepospolitych postaci wszelkich wyznań, narodowości i orientacji, często stając się równocześnie bezpiecznym schronieniem dla tych, którzy doświadczali prześladowania i narażeni byli na niezrozumienie i odrzucenie w swoich krajach czy rodzinnych miejscowościach. Otwartość w tej kwestii dotychczas nie wymagała z naszej strony szczególnej ostentacji, ale w ostatnich latach wymaga wręcz głośnego upominania się o takie rozumienie wspólnoty mieszkańców, gdzie nikt nie zostaje poza jej obręb wyrzucany - podkreślał wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. - Tam, gdzie prawa człowieka są tłumione, podważane, obśmiewane, tam cierpli sprawiedliwość i konstytucyjny porządek państwa – dodał.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Simion wygrywa I turę wyborów w Rumunii

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

LGBTQiA a jeszcze niedawno było LGBT wkrótce zabraknie alfabetu.

G
Gość

O dziwo jestem za...potrzebna rzecz..młodzież inna zastraszana jest psychiatrykiem

K
Komu wysta oddali kraj

Na Dworczyku ciągnie się jednak „wybuchowy incydent” z przeszłości. Poseł PiS i bliski współpracownik Antoniego Macierewicza w latach 90. przechowywał w trzech piwnicach skrzynki z pociskami artyleryjskimi, trotylem, a nawet głowicę do pancerfausta. Został skazany na 1,5 roku więzienia, ale z kłopotów wybawił go Macierewicz.

g
grzeg

Nie rozumiem. Czy to jakaś segregacja mająca dzielić ludzi? Po co?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska