Kraków. Prace naprawcze na stadionie Wisły. Jesienią pojawią się tam nowe krzesełka

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Zarząd Infrastruktury Sportowej prowadzi kontrolę szczelności poszyć dachów nad trybunami stadionu Wisły oraz prace naprawcze w miejscach gdzie w ostatnim czasie pojawiły się przecieki zadaszenia. ZS zlecił również wymianę krzesełek w sektorach VIP.

FLESZ - Skuteczny nie tylko na boisku. Wszystkie biznesy Lewego

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zarządza i gospodaruje w imieniu gminy Kraków Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze "Białej Gwiazdy". W ramach swoich kompetencji ZIS prowadzi i zleca
także prace remontowo-naprawcze obiektu. - Należy pamiętać, że stadion wymaga co jakiś czas napraw wynikających m.in. z naturalnego procesu zużywania się jego elementów, chociażby pod wpływem warunków atmosferycznych - zaznaczają w ZIS.

W ostatnim czasie pojawił się problem przeciekającego dachu nad trybunami stadionu. - Sprawa została niezwłocznie zgłoszona do pracowników zajmujących się obiektem, którzy podjęli działania w celu usunięcia problemu - informują w ZIS. - Trybuna zachodnia, na której zaobserwowano przeciekanie dachu, jest wciąż objęta gwarancją, dlatego awaria została zgłoszona firmie Polimex-Mostostal SA – generalnemu wykonawcy obiektu. W tego typu przypadkach, każdorazowo jest zgłaszana pilna potrzeba usunięcia awarii przed najbliższym meczem - dodają w ZIS.

Stadiony Krakowa. Zobaczcie wszystkie! Które wypiękniały po ...

Do przecieków doszło w miejscach gdzie znajdują się uszczelki, które zostały „wypchnięte” z gniazd, prawdopodobnie, poprzez pracujące termicznie płyty poszycia dachu. Usterki zostały usunięte przez firmę Polimex-Mostostal - na jej koszt. Miasto nie poniosło więc kosztów w związku z przeprowadzoną naprawą gwarancyjną. - Obecnie prowadzone są działania zmierzające do zlokalizowania pozostałych nieszczelności dachu oraz ich usunięcia. Jest to proces skomplikowany i czasochłonny. Przerwa pomiędzy rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy zostanie wykorzystana na usuniecie usterek w sposób kompleksowy. Dotychczas prowadzone interwencje zmierzały do szybkiego zażegnania problemu przed zbliżającym się meczem Wisły Kraków, by zminimalizować możliwość przecieków - podkreślają w ZIS.

Jesienią nowe krzesełka na sektorze VIP

W związku ze zużyciem foteli w sektorach VIP oraz przebarwieniem części siedzisk zamontowanych na widowni trybuny wschodniej stadionu, ZIS zawarł też porozumienie z firmą Polimex-Mostostal, na mocy którego wymienionych zostanie 1638 siedzisk VIP.

Nowe krzesełka zostaną zamontowane jesienią tego roku. Ponadto, wykonawca dostarczy 300 sztuk nowych plastikowych części zamiennych do siedzeń trybuny wschodniej stadionu (siedzisko wraz z oparciem). Kosztami powyższego porozumienia obarczona jest firma Polimex-Mostostal.

Porządek na stadionie

ZIS odniósł się też do pojawiających się co jakiś czas dyskusji i polemik dotyczących zarządzania stadionem i jego sprzątania, szczególnie po meczach Wisły Kraków. - Zgodnie z zapisami umowy dzierżawy z gminą Kraków, Wisła Kraków zobowiązała się do wykonywania prac porządkowych w czasie okołomeczowym - informują w ZIS. - Mimo obowiązującej umowy, pracownicy ZIS wielokrotnie z własnej inicjatywy sprzątali (i sprzątają nadal) Stadion Miejski im. Henryka Reymana, kosili trawę, zbierali liście, odśnieżali teren obiektu. Odpowiedzialność za stan czystości stadionu podczas meczów Wisły Kraków oraz po ich zakończeniu, a w szczególności za pozostawione resztki jedzenia, wabiące gołębie, leży po stronie klubu, który powinien być adresatem wszelkich uwag związanych z tym tematem - dodają w ZIS.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie