FLESZ - Jak bronić się przed koronawirusem? To musisz wiedzieć

- Prezydent podkreśla, że rządzący sprawę wyborów przedstawią tak, jakby chodziło wyłącznie o dzień 10 maja, kiedy to odbywa się głosowanie, a nikt nie bierze pod uwagę, że przygotowania już praktycznie powinny iść pełną parą. W tej sytuacji przygotowania wyborów jest praktycznie nierealne, ponieważ trudno będzie skompletować pełen skład komisji wyborczych, nie mówiąc już o przeszkoleniu ich członków - informuje Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa.
Koronawirus. Niewyspany bohater na froncie walki COVID-19. M...
Podkreśla, że uwagi w sprawie technicznych trudności przeprowadzenia wyborów zostały już zgłoszone przez prezydentów największych miast. Miasta zrzeszone w Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich zwróciły się do Państwowej Komisji Wyborczej o wydanie stanowiska, niezbędnego dla urzędów gmin do prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia najbliższych wyborów.
Zdaniem samorządów zalecenia są konieczne ze względu na wyjątkową sytuację, związaną z wprowadzonym na terenie Polski stanem epidemii. Według władz lokalnych, w obecnych okolicznościach prawidłowe zorganizowanie wyborów, „przy zachowaniu sztywnych terminów kalendarza wyborczego będzie zagrożone”.
- Ponadto trzeba zwrócić uwagę na fakt, że kandydaci w tych warunkach nie mają równych szans w prowadzeniu kampanii wyborczej. Kampanię bez przeszkód w praktyce może prowadzić tylko urzędujący prezydent - dodaje Monika Chylaszek.
Koronawirus: aktualizowany raport
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Krakowskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
- Gdzie jest koronawirus w Polsce i na świecie? Zobacz mapy
- Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania?
- Sława papieru toaletowego w memach
- Tego Krakowa już nie ma. Zobacz prawdziwe skarby [ZDJĘCIA]
- Tu wiedzą, jak się "polewa". Wsie z alkoholem w nazwie
- A może zamieszkać na wsi? Wystarczy niespełna 100 tys. zł!