FLESZ - Czterodniowy tydzień pracy w Niemczech?
Miasto Kraków nie wycofa się z finansowania zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania i uzdolnienia przedszkolaków - deklaruje magistrat. Uruchomione zostaną środki finansowe, które pozwolą dyrektorom samorządowych przedszkoli oraz szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi organizować tego typu zajęcia także w nadchodzącym roku szkolnym 2020/2021.
Wśród zajęć, z których najczęściej korzystają przedszkolaki, są rytmika, gimnastyka i język angielski, ale niektóre placówki organizują również judo, szachy czy naukę bezpiecznego upadania. O wachlarzu i formie zajęć dyrektorzy poszczególnych przedszkoli decydują razem z rodzicami. Mogą to równie dobrze być wyjścia do kina, teatru albo wyjazd na wycieczkę.
Jedyna zmiana w organizacji tego typu zajęć polega na tym, że przy wyborze formy i sposobu ich realizacji brana będzie pod uwagę nie tylko specyfika pracy danego przedszkola, ale również aktualna sytuacja epidemiczna i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego.
Pula środków finansowych na zajęcia dodatkowe będzie naliczana według algorytmu, w którym miesięczna stawka na jedno dziecko wynosi 15 zł. Przypomnijmy, że dochody własne miasta pokrywają łącznie 85 proc. kosztów wychowania przedszkolnego na terenie gminy Kraków. 15 proc. pochodzi z subwencji oświatowej i z dotacji celowej na dofinansowanie wychowania przedszkolnego.
- Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć
- Plaża jak nad morzem! Tłumy na nowym kąpielisku w Małopolsce
- Przedpremiera nowego katalogu IKEA 2021. Czym zaskoczy?
- Prywatny inwestor chce wybudować w Krakowie pięć linii metra
- Trasa Łagiewnicka: Trwa budowa tuneli [ZDJĘCIA]
- Kraków. Co z tą przebudową Krakowskiej jest nie tak?
