FLESZ - Tajemnica marchewki

Jak wyliczają specjaliści, warto wodę z Matecznego stosować m.in. w profilaktyce kamieni moczowych, pomaga na zaparcia i podrażnienia jelita grubego, skutecznie usuwa piasek z nerek, dobra jest zarówno na otyłość, jak i np. na kaca.
Pijalnia powstała w parku zdrojowym przy jednym z najruchliwszych krakowskich skrzyżowań, rondzie Matecznego. Ponad sto lat temu tutaj kończyło się Podgórze. To wtedy postanowił się w tym miejscu osiedlić Antoni Mateczny - Czech z pochodzenia, inżynier, właściciel firmy budowlanej. W 1898 r., podczas poszukiwania źródła wody pitnej przy wznoszeniu domu u wylotu ulicy Kalwaryjskiej, dokopał się do wyjątkowego źródła wody mineralnej. Była to woda o żółtawej barwie, gorzkim smaku i charakterystycznym zapachu siarkowodoru.
W nowej pijalni przy rondzie Matecznego dostępne są dwa jej rodzaje: woda wysokozmineralizowana pod nazwą „Mateczny Zdrój” (to odpowiednik i następca dawnej "Krakowianki") oraz woda średniozmineralizowana „Anton”, nazwana tak na cześć odkrywcy wody Antoniego Matecznego (który w metryce urodzenia widnieje jako Anton). Ta pierwsza ma bardziej wyczuwalny smak i zapach, ma też silniejsze działanie prozdrowotne. Natomiast "Anton" to woda mineralna przeznaczona do picia na co dzień. Ponadto obie są dostępne w dwóch wariantach - jako woda gazowana i niegazowana.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało