Dyrekcja Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II przyznała okolicznościowe medale z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy powstania lecznicy. Wyróżnienia wręczono podczas specjalnej konferencji wieńczącej obchody jubileuszu, która była także okazją do podsumowania współpracy z otoczeniem społecznym szpitala.
Medale z rąk dr n. med. Anny Prokop-Staszeckiej, dyrektor szpitala JPII odebrali m.in. prof. dr hab. med. Antoni Dziatkowiak, twórca papieskiej kardiologii, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz rzeźbiarz Czesław Dźwigaj.
Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II powstał w 1917 roku jako Miejskie Zakłady Sanitarne. Na początku do jego zadań należała głównie opieka nad chorymi na tyfus i gruźlicę. W 1979 roku w lecznicy ulokowano Instytut Kardiologii krakowskiej Akademii Medycznej. Od tamtej pory placówka urosła do rangi jednego z najważniejszych ośrodków kardiologicznych i kardiochirurgicznych w Polsce i pod swoją opieką ma pacjentów z całego kraju.
WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 29
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
Follow https://twitter.com/dziennipolski