Czytaj także: Dziś Dzień Transplantacji. A chorzy czekają
Wątpliwości wzbudza sposób przyszłej organizacji i finansowania MDK-ów. Część radnych próbowała zablokować reformę, mającą przynieść miastu w 2013 r. ok. 12 mln zł oszczędności. - Zmiany są nieprzygotowane. Wiceprezydent do dziś nie przedstawiła Strategii Rozwoju Edukacji Krakowa - mówiła Agata Tatara, niezależna radna. Jej wniosek o odrzucenie projektów uchwał o przekształceniu MDK-ów poparli radni PiS. - Na inwestycji w młodzież i dzieci nie wolno oszczędzać - mówił Bolesław Kosior, szef klubu PiS.
Na zablokowanie zmian nie zgodzili się jednak radni PO i Przyjaznego Krakowa. - Restrukturyzacja jest trudna, ale konieczna. Lepiej przeprowadzić ją w sposób kontrolowany - przekonywał Bogusław Kośmider (PO), przewodniczący Rady Miasta.
Wśród radnych PO jest jednak wielu zagorzałych przeciwników reformy MDK-ów w dzisiejszym kształcie. - Ograniczenie finansowania doprowadzi do likwidacji MDK-ów - przestrzegała Marta Patena. Wojciech Wojtowicz zaproponował wprowadzanie oszczędności w MDK-ach bez ich przekształcania.
Radni chcą więcej czasu na rozmowy z dyrektorami MDK-ów. Wydłużyli więc do końca lutego termin przygotowania poprawek do uchwały o reformie tych placówek. Ostateczne decyzje zapadną najwcześniej w marcu.
Wybieramy najlepszego piłkarza i trenera Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
Konkurs dla matek i córek. Spróbuj swoich sił i zgarnij nagrody!
Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!