https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Rekrutacja na studia. Maturzyści mają jeszcze szansę zdobyć miejsce i indeks na AGH

Karolina Gawlik
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) Sławomir Kowalski
We wtorek na Akademii Górniczo-Hutniczej uruchomiono rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Potrwa ona do września.

Listy przyjętych na studia stacjonarne zostały wypełnione na AGH w około 80 proc. Wolne miejsca pozostały na 43 kierunkach spośród 59 oferowanych przez uczelnię w tym roku. Na większości z nich do wywalczenia jest od kilku do kilkunastu indeksów.
W sumie kandydaci rywalizują teraz o ponad 1400 wolnych miejsc. Będą mogli oni dostać się m.in. na najpopularniejsze kierunki, czyli: mechatronikę, ekologiczne źródła energii czy automatykę i robotykę.

Najwięcej miejsc, bo powyżej pięćdziesięciu, pozostało m.in. na kierunkach: metalurgia, górnictwo i geologia czy inżynieria środowiska. Z kolei największa rywalizacja szykuje się na takich kierunkach jak: mechatronika w języku angielskim, ceramika i chemia budowlana oraz fizyka medyczna. Tam wolnych indeksów pozostało już mniej niż dziesięć.

Rekrutacja została za to zamknięta na wszystkich kierunkach prowadzonych przez dwa wydziały AGH: Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydział Matematyki Stosowanej. Rejestracja kandydatów potrwa do 8 września. Wyniki zostaną ogłoszone 9 września o godz. 15. Jednocześnie od 28 lipca do 11 września trwa rekrutacja na studia niestacjonarne.

Nabór uzupełniający prowadzony jest również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tam kandydaci mogą się rejestrować na poszczególnych kierunkach do 13 września. Wyniki będą ogłoszone 17 września. Decyzję o uruchomieniu dodatkowej rekrutacji mają jeszcze podjąć m.in. Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy i Uniwersytet Ekonomiczny.

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pan inżynier AGH
Z AGH się nie rezygnuje.

Zo to wylatywać i owszem, to się wylatuje.
.
Do wojska to niech sobie feministki idą... Jak równouprawnienie to równouprawnienie!
A
AA
Rozumiem, że te osoby które teraz aplikują nie dostały się na swój priorytetowy kierunek w pierwszej rekrutacji. Czy ktoś robi statystyki, ile procent z osób przyjętych na studia w dodatkowej rekrutacji rezygnuje ze studiów?
s
szeregowy
Świat do góry nogami !
Uczelnie proszą się o studentów.
Dlaczego?
Bo nie ma wojska!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska