https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Ruszyła budowa Klastra Innowacji na Zabłociu! FILM

Piotr Rąpalski
Koncepcja budynku stworzona przez wykonawcę inwestycji
Koncepcja budynku stworzona przez wykonawcę inwestycji
Rozpoczęły się pierwsze prace związane z realizacją Klastra Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22. Nowa przestrzeń dla przedsiębiorców i organizacji społecznych ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku. Zadanie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

FLESZ - Tajemniczy klient ze skarbówki

Realizowane obecnie prace nie wymagają pozwolenia na budowę. Są to głównie roboty rozbiórkowe: demontowana jest wiata przy budynku A i blaszak przy budynku B. Trwają też rozbiórki elementów wewnętrznych – instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, teletechnicznych.

Jednocześnie złożony został wniosek o pozwolenie na budowę dla pełnego zakresu zadania. Decyzja powinna zostać wydana do końca 2020 roku. Pozwoli to na rozpoczęcie prac zasadniczych przy realizacji inwestycji.

Umowa na realizację zadania, a więc przygotowanie koncepcji, dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji administracyjnych i roboty budowlane została podpisana w lutym tego roku. Za wykonanie odpowiada wybrana w przetargu firma Mostostal Warszawa S.A. Koszt to prawie 40 mln zł.

Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 to pomysł na wspólną przestrzeń, która ma zapewnić techniczne i organizacyjne warunki do pracy, nauki, czy spędzania wolnego czasu dla różnych środowisk: mikroprzedsiębiorstw, grup twórczych, mieszkańców i grup nieformalnych, każdego, kto jest zainteresowany rozwijaniem swej aktywności. Udział w funkcjonowaniu Klastra będzie miał też samorząd. Planuje się, że swoją siedzibę w nowej przestrzeni będą miały miejskie instytucje. Klaster powstanie w oparciu o dwa istniejące budynki magazynowe przy ul. Zabłocie, w rejonie torów kolejowych.

Przestrzeń Klastra Zabłocie 20.22 podzielona została umownie na tzw. strefy, z których najważniejsze to: Strefa Przedsiębiorczości – obejmuje działalności w zakresie „start-upów”. Strefa Kreatywna – obejmuje działalności w obszarze sztuki i designu, TZW. „nowych mediów”, akcji artystycznych. Strefa Innowacji Społecznych – obejmuje działalność organizacji pozarządowych (NGO) typu non-profit, charytatywnych, społecznych. Strefa Miejska to przede wszystkim Biuro Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych UMK i jego partnerów. Pojawi się też przestrzeń łącząca te strefy, integracyjna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Ale brzydki projekt. Za to napewno tani w budowie. Jak miasto zdecydowali się na zaprojektuj j wybuduj to powstanie coś tam brzydkiego.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska