https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków: "Skalski" znów uruchomi dźwig koło lotniska?

(ma)
archiwum Polskapresse
Firma "Skalski", której dźwig dwukrotnie sparaliżował krakowskie lotnisko, poprosiła o mediacje marszałka województwa. Przekazała mu też przygotowany przez ekspertów projekt, który ma regulować współpracę lotniska z firmą.

- Nasza propozycja jest efektem pracy specjalistów zajmujących się organizacją ruchu lotniczego, którzy wypracowali propozycje zgodne z międzynarodowymi przepisami lotniczymi i standardami bezpieczeństwa - mówi Piotr Skalski, prezes firmy.

Projekt wpłynął do władz lotniska i jest teraz analizowany. Urszula Podraza z Kraków Airport podkreśla jednak, że to nie od lotniska zależy, czy budowa może być kontynuowana z użyciem spornego dźwigu. - O tym zadecyduje inspektorat budowlany i Urząd Lotnictwa Cywilnego - mówi Podraza.

Zabłyśnij w naszym konkursie! **Zostań Miss Lata Małopolski 2011! Czekają atrakcyjne nagrody!**

Kochasz góry?**Wybierz najlepsze schronisko Małopolski**

Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail

Zapisz się do newslettera!

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska