Czytaj też: Zyski z reklam na wiatach w Krakowie idą do... prywatnych firm
Kierowcy, słysząc "ulica Dobrego Pasterza" albo zaczynają kląć, albo wybuchają śmiechem. - Non stop coś tam łatają, poprawiają, robotnicy ciągle się kręcą - przyznaje Izydor Nagrodzki, mieszkający nieopodal skrzyżowania z aleją 29 Listopada. - Problem w tym, że nie przynosi to żadnych rezultatów. Dziura na dziurze - denerwuje się. Ostatnio musiał przez to wymieniać zawieszenie samochodu. Kosztowało go to prawie tysiąc złotych.
Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu tłumaczy, że powstawanie dziur jest naturalnym procesem towarzyszącym starzeniu się asfaltu. - Jezdnia na Dobrego Pasterza wymieniana była w 2002 roku, a więc już dość dawno temu - dodaje. - Rzeczywiście, starzenie się asfaltu jest przyczyną ubytków w drodze - przyznaje dr inż. Piotr Zieliński z Katedry Budowy Dróg i Inżynierii Ruchu Politechniki Krakowskiej. - Asfalt z upływem czasu robi się kruchy, ponadto szkodzą mu też czynniki atmosferyczne - tłumaczy dr Zieliński.
Problem w tym, że przez dziesięć lat asfalt nie powinien zestarzeć się do tego stopnia. Eksperci twierdzą, że wyrwy i wyboje w dużym nasileniu mogą zacząć pojawiać się na drogach wybudowanych na początku lat 90. lub wcześniej.
Tymczasem na ulicy Dobrego Pasterza dziury pojawiły się już dwa lata po zakończonej inwestycji. A przeprowadzony w 2002 roku gruntowny remont odcinka drogi między al. 29 Listopada a rondem Barei pochłonął 1,8 miliona złotych. - Szkoda, że podatnicy płacą za źle wykonane prace - stwierdza Maciej Grybowski.
Na razie ZIKiT skupił się na tymczasowym rozwiązaniu tego problemu. - Obecnie, podobnie jak w ostatnich trzech latach, będziemy łatać ubytki w nawierzchni tej ulicy - tłumaczy Jacek Bartlewicz z ZIKiT. A po kolejnej zimie w miejscu załatanych dziur pojawiają się nowe...
Wybierz Wpływową Kobietę Małopolski 2012 Zobacz listę kandydatek i oddaj głos!
Która stacja narciarska w Małopolsce jest najlepsza? Zdecyduj i weź udział w plebiscycie
Ferie zimowe 2012. Zobacz, jak możesz je spędzić w Krakowie!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!