Jak szacują specjaliści, na nieswoiste zapalenie jelita grubego (NZJ) i chorobę Leśniowskiego-Crohna choruje w Polsce 100 tys. osób, także dzieci. Pacjenci dotknięci tymi nieuleczalnymi schorzeniami muszą mierzyć się m.in. z silnymi bólami brzucha, biegunkami, zmęczeniem czy utratą masy ciała. Z myślą o nich Towarzystwo „J-elita” po raz kolejny organizuje specjalny dzień edukacji o NZJ. Podczas spotkania zostaną przedstawione metody diagnostyki i terapii, aktualności związane z programami lekowymi oraz zasady diety podczas remisji choroby. W programie znalazł się m.in. wykład farmaceuty Ariela Lieberta na temat bezpiecznego stosowania medykamentów, prezentacja dr hab. med. Małgorzaty Sładek, gastrologa i pediatry dotycząca najnowszych możliwości leczenia nieswoistego zapalenia jelita oraz prelekcja Katarzyny Nowak-Ledniowskiej pt. „Długoterminowe rozmowy, czyli jak rozmawiać z dzieckiem o chorobie?”.
Dzień edukacji o NZJ będzie również okazją do spotkania z innymi pacjentami i ich rodzinami, wymiany doświadczeń oraz praktycznych rad dotyczących codziennego życia z chorobą. Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatne poradniki na temat swojej choroby, będą mogli skonsultować się z pracownikiem urzędu skarbowego w zakresie rozliczania podatku oraz przedstawicielami urzędu miasta, którzy zaprezentują formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych.
Dzień Edukacji odbędzie się w sobotę 2 lutego w godz. 10-15 w Auli im. Leona Jakubowskiego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego – adres: Kraków, ul. Wielicka 265.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Koniec świata jest blisko?