Spowiedź wielkanocna w Krakowie. Sprawdź kościoły
Choć, zgodnie z zaleceniami Kościoła, spowiedź przed Wielkanocną powinno się załatwić przed Wielkim Czwartkiem, to jednak sporo krakowian przychodzi do konfesjonału właśnie na dzień-dwa przed świętami. Księża są na to przygotowani. Dla spóźnialskich mają czas, niektórzy nawet przez całą noc.
Kraków. Spowiedź wielkanocna w kościele oo. dominikanów
W jednym z najbardziej "spowiedziowo"obleganym kościele, u oo. dominikanów co dziennie, od rana do wieczora otwartych jest 5-6 konfesjonałów. Ojcowie mają ręce pełne roboty, ale zapowiadają: w święta nie spowiadamy. Ostatni moment to sobota.
U oo. kapucynów przy Loretańskiej do dyspozycji wiernych są do soboty trzy konfesjonały. Wielu krakowian wybiera się właśnie tutaj, bo kapucyni słyną ze swoich spowiedników, mają nawet własną szkołę tego "fachu". Dodatkowo, bracia jako jedni z nielicznych w Krakowie będą spowiadać w poniedziałek.
Gdzie spowiedź nocna w Krakowie?
W Krakowie są też kościoły, do których można przyjść do spowiedzi w nocy. Taka noc była do godz. 24 we wtorek, w Podgórzu, w parafii. św. Józefa.
- Robimy nocne spowiedzi, bo niektórzy późno wracają z pracy. W tych godzinach zawsze jest bardzo duża frekwencja, czterech księży miało zajęcie non stop - mówi ks. Antoni Bednarz, proboszcz parafii.
Nocna spowiedź w Krakowie będzie też w nocy z piątku na sobotę m.in. w parafii św. Jadwigi, MB Dobrej Rady w Prokocimiu, Jezusa Dobrego Pasterza.
- Organizujemy ja tutaj od zawsze, zanim jeszcze powstał pomysł Nocy Konfesjonałów. Do godz. 1 jest sporo ludzi, potem kolejka rzednie - mówi ks. Marek Hajdyła, proboszcz u św. Jadwigi.
Przygotuj się do spowiedzi wielkanocnej
W jego parafii, aby ułatwić wiernym życie, na stronie internetowej swietajadwiga.diecezja.pl jest zakładka: przygotuj się dobrze do spowiedzi wielkanocnej (czytamy tu m.in. o warunkach dobrej spowiedzi). Inne kościoły stosują także udogodnienia dla wiernych obcojęzycznych - np. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach można się spowiadać po włosku, angielsku, niemiecku (trzeba tylko najpierw zapytać się w zakrystii o dyżury obcojęzycznych księży).
Jak mówią księża, nie wszyscy wierni czekają na ostatnią chwilę. - Wielu jednak spowiada się wcześniej. To dobry znak - ocenia Bednarz.
Gdzie do spowiedzi wielkanocnej w Krakowie?
Kościół oo. kapucynów ul. Loretańska - czwartek 6.30-17, piątek 6.30-17, sobota 6.30-15, poniedziałek - podczas mszy św. o godz. 6.30, 8, 9.30, 11, 12.30, 16.30, 19
Kościół oo. dominikanów: w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od godz. 9 do rozpoczęcia liturgii (czw do 18.45, pt -17, sobota 21). W niedzielę i poniedziałek nie ma spowiedzi.
Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa (jezuici), ul. Kopernika: czwartek, piątek, sobota - od godz 6-18
Kościół św. Józefa w Podgórzu: w Wielki Piątek i Sobotę spowiedź od godz. 8 do 15
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: czwartek: 9-17.45 bazylika
Kościół św. Jadwigi, Krowodrza: czwartek: godz. 20.30-22, piątek od godz. 6 przez cały dzień (z przerwą w godz. 18-21), a potem nieprzerwanie do soboty do godz. 17.
Kościół bł. Anieli Salawy, al. Kijowska - tu spowiedź była tylko do środy.
Arka Pana, Bieńczyce: czwartek, piątek: 6-11 i 15-17.45, potem dyżur w godz. 20-24, sobota: godz. 6-11
Kościół św. Józefa na os. Kalinowym - piątek w godz. 15-18
Podwyższenia Krzyża św. , Kurdwanów: czwartek, piątek i sobota w godz. 7-8.
Matki Bożej Dobrej Rady, Prokocim: czwartek: 6.30-8, piątek od 6-12 i od godz. 21 nieprzerwanie do godz. 16 w sobotę.
Kościół Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Prądnik Czerwony: czwartek i piątek 6.45-8, i 17-17.45, w piątek też od godz. 21 do 6 rano w sobotę, a potem od godz. 9-15
Kościół Zesłania Ducha Świętego, Ruczaj: czwartek godz. 6-9 i 15 -17.30 oraz 21-24; w piątek i sobotę przez cały dzień i noc z wyjątkiem wieczornej liturgii; w sobotę - do godz. 17.
Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie: czwartek i piątek 6.30-8 i od. 17-18, sobotę 6.30-8, 9 -15 i 18-19
Kościół Chrystusa Króla, os. Gotyk (Górka Narodowa): czwartek i piątek godz. 7-9. i 16-17 oraz 21-24, sobota 9-15
Kościół św. Jana Kantego, Bronowice: czwartek godz. 7-10, piątek 7-12, w nocy z piątku na sobotę od godz. 22-6
Kościół św. Antoniego z Padwy, ul. Pod Strzechą: czwartek i piątek podczas adoracji , w godz. 9-21
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?