https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego uruchomił Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Iwona Krzywda
Archiwum
Archiwum Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego powstało Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. W ramach niego ruszyła m.in. poradnia dla najmłodszych chorych oraz oddział dzienny, w planach jest także uruchomienie opieki stacjonarnej.

Powstanie Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży to odpowiedź na rosnącą liczbę najmłodszych chorych dotkniętych różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi. Poradnia ambulatoryjna uruchomiona w ramach ośrodka kierowanego przez lek. med. Dorotę Wilanowską-Pardę, przyjmuje dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia. Oferuje pełną diagnostykę psychiatryczną i psychologiczną oraz leczenie chorób i zaburzeń psychicznych wieku rozwojowego, w tym: kwalifikowaną psychoterapię indywidualną, psychofarmakoterapię oraz wywiady środowiskowe.

Aktualnie siedziba poradni mieści się na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie-Kobierzynie przy ul. Babińskiego 29 w budynku 5C na poziomie -1 (suteryna) w Gabinecie nr. 7. Rejestracja odbywa się w godzinach pracy Poradni (pod nr tel : 12 65 24 500 lub tel. kom. 539-960-851 w poniedziałki od 7:30 do 15:00, we wtorki od 7:30 do 14:00, we środy od 7:30 do 20:00, we czwartki od 7:30 do 8:30 oraz od 13:00 do 20:00.

W ramach Centrum Psychiatrii i Młodzieży działa już także ośmioosobowy oddział dzienny, a szpital im. J. Babińskiego ma również w planach uruchomienie oddziału stacjonarnego dedykowanego najmłodszym pacjentom.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego

Kraków. Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego na ostatniej...

WIDEO: W Krakowie urodziły się sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zdrowie

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pacjentka
Nie polecam leczenia w szpitalu babinskiego. Często wyskakuje się przez okno lub kończy na sznurze.a personel interesuje zazwyczaj tylko wysokość wypłaty.więc szkoda wyrzucać pieniędzy w błoto .... W sumie coraz gorzej jest w całej służbie zdrowia .
s
sąsiad
zmam rodzinę w której dziecko posyłają do psychologa, psychiatry a to zachowanie tego dziecka spowodowane jest wykolejoną - chorą matką i bezsilną rodziną. Cała rodzina powinna przejść terapię i w miłości wychować to dziecko. Jego zachowanie to krzyk rozpaczy- znikąd pomocy
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska