- W ramach realizacji Trasy Łagiewnickiej na terenie Łagiewnik i Borku Fałęckiego, między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II oraz w rejonie ulicy Zbrojarzy, powstały nowe miejsca do aktywnego wypoczynku dla krakowian. Wszystko zgodnie z ustaleniami dokonanymi z mieszkańcami Dzielnicy IX w trakcie przeprowadzonych konsultacji społecznych związanych z przygotowaniem do realizacji inwestycji - zaznaczają w krakowskim magistracie.
Nad tunelami Trasy Łagiewnickiej wykonano elementy infrastruktury rekreacyjnej i sportowej, na które składają się m.in.: wielopokoleniowe ogródki jordanowskie, siłownia na świeżym powietrzu, trzy boiska sportowe, w tym dwa przeznaczone do gry w piłkę nożną, a jedno wielofunkcyjne, park z ławkami oraz stolikami do gry w szachy, trzy strefy zabaw, skatepark z obustronną rampą wjazdową, trzy stoły do ping-ponga oraz stojaki rowerowe, publiczna toaleta, ławki i kosze na śmieci.
Korzystanie z terenów rekreacyjnych takich jak place zabaw, siłownia, skatepark, stoliki szachowe, stoły do ping-ponga oraz toalety, możliwe będzie w proponowanych godzinach 8-20 zgodnie z regulaminem obiektów.
Z kolei między sanktuariami w Łagiewnikach powstała przestrzeń spacerowo-parkowa z ciągami pieszymi i infrastrukturą do wypoczynku i jazdy na rowerze o łącznej długości ok. 5,5 km.
Kraków. Tydzień do otwarcia Trasy Łagiewnickiej. Tunele czek...
Przypomnijmy, że Trasa Łagiewnicka, o długości 3,5 km, powstała na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania ulic Witosa, Halszki i Beskidzkiej. Koszt inwestycji to ok. 1,2 mld zł.
Inwestycja objęła też budowę linii tramwajowej z Kurdwanowa do ul. Zakopiańskiej.
W skład trasy wchodzą tunele: pod skrzyżowaniem ul. Turowicza i ul. Herberta (ok. 200 m), na terenie Białych Mórz między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II (ok. 700 metrów, osobny korytarz dla aut i tramwajów), pod ul. Zakopiańską (ok. 60 m), od rejonu ul. Ludwisarzy do planowanego węzła z ul. 8 Pułku Ułanów i Nowoobozową (ponad 500 m), pod węzłem Trasy Łagiewnickiej i planowanej ul. 8 Pułku Ułanów (ok. 22 m), pod ul. Rostworowskiego, ul. Kobierzyńską i ul. Ruczaj (ok. 350 m; ziemia z tego tunelu zostanie wydobyta w momencie, w którym rozpocznie się budowa kolejnego odcinka III obwodnicy w tej części miasta – Trasy Pychowickiej).
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- Zalane wioski pod Krakowem, drogami płynęły rzeki
Czy Polsce grozi blackout? Zapytaliśmy ekspertów
