Początkowo prywatna firma miała pomysł, by w zabytku utworzyć Centrum Badawczo Rozwojowe Inteligentnych Technik Wizyjnych.
Plany na zagospodarowanie młyna uległy jednak radykalnej zmianie. Pierwotne pozwolenie na jego przebudowę z 2018 roku dotyczyło urządzenia w zabytku wspomnianego Centrum. Jednak w grudniu ubiegłego roku decyzja została zmieniona i magistrat zgodził się na przebudowę, odbudowę oraz zmianę sposobu użytkowania "zespołu budynków dawnego młyna Lelitów na zabudowę mieszkalną wielorodzinną z usługami w parterze".
W praktyce oznacza to, że działki, które mogłyby stać się częścią wyczekiwanego przez mieszkańców Bieńczyc parku rzecznego Dłubni, ostatecznie zostaną przeznaczone pod mieszkaniówkę oraz usługi.
Zespół Młyna Mechanicznego - tak jest opisany w gminnej ewidencji zabytków - pochodzi z ok. 1915 roku i składał się z willi, portierni, a także samego młyna (budynek główny, magazyn, siłownia parowa z kominem). Przynajmniej części z tych zabudowań nie grozi wyburzenie, ponieważ w planie miejscowym wpisano nakaz ich zachowania (nie dotyczy willi oraz portierni).
- Oto najbardziej nieokiełznany park kieszonkowy w Krakowie. Królują w nim... chwasty!
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogrody Sióstr Klarysek. Zobaczcie sami, jak tam pięknie ZDJĘCIA
- Masny Ben w klubie Energy2000, czyli grube balety w przytkowickiej dyskotece
- Trasa Łagiewnicka wygląda na gotową. Kiedy pojedziemy nową drogą?
FLESZ - Czy Polska jest krajem do rodzenia dzieci?
