FLESZ - Strajk kobiet: protestujący szli przez miasto, pałki poszły w ruch
W tegorocznym Orędziu na Światowe Dni Ubogich papież Franciszek wskazał, że chrześcijanin w szczególny sposób jest wezwany do dzielenia się z drugim człowiekiem.
Krzyk milczenia wielu ubogich musi dotrzeć do Ludu Bożego, będącego zawsze i wszędzie w gotowości, by dać im głos, aby solidaryzować się z nimi i bronić przed hipokryzją oraz wieloma obietnicami bez pokrycia, a także by zaprosić do wspólnoty
- pisze w Orędziu Ojciec Święty.
Jak przyznaje ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej, 15 listopada to czas spotkania z najbardziej potrzebującymi.
Choć na Małym Rynku nie stanął jak w poprzednich latach Namiot Spotkań (ze względu na pandemię koronowirusa), to organizatorzy nie zrezygnowali z pomocy potrzebującym, dotkniętych biedą i bezdomnością.
Kulminacyjnym punktem obchodów Światowych Dni Ubogich była Msza św. w bazylice Mariackiej. Wspólnej modlitwie przewodniczył metropolita abp Marek Jędraszewski.
Po Mszy św. m.in. siostry duchaczki przy ul. Szpitalnej rozdawały potrzebującym żywność w formie tzw. „Paczki w Starym Mieście”. Dzieło Pomocy o. Pio przy wsparciu Arcybractwa Miłosierdzia wydało w tym dniu 200 ciepłych posiłków.
Siostry Albertynki wspierały potrzebujących, rozdając ciepłe buty oraz posiłki. Osoby starsze i samotne, które pozostają w domach, odwiedzą wolontariusze, roznosząc posiłki i dzieląc się dobrym słowem.
- Rośliny antysmogowe - warto je mieć w swoim domu!
- Jak wyglądały mieszkania w PRL? Zobacz archiwalne zdjęcia
- Koronawirus w Polsce [DANE, MAPY, WYKRESY]
- Kinga Duda niczym Ivanka Trump. MEMY o córce prezydenta
- Spowiedź "Miśka". 10 szokujących fragmentów zeznań byłego lidera gangu kiboli Wisły
- Luksus po krakosku. TOP 15 najdroższych mieszkań
