Ogłoszenie tych list nastąpi 28 czerwca (piątek) o godz. 12. Dalej, do 9 lipca, zakwalifikowani będą mieli czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole. Wreszcie - 10 lipca w samo południe nastąpi ogłoszenie list osób przyjętych i nieprzyjętych do poszczególnych szkół.
Walka o przyjęcie do wymarzonej szkoły jest zacięta, do najbardziej szturmowanych liceów w Krakowie - VII i VI LO - w tym roku zgłosiło się średnio 2,58 kandydata na jedno miejsce, wskazując je jako szkoły tzw. pierwszego wyboru (czyli takie, na których zależy im najbardziej).
Tak naprawdę jednak konkurencja w części szkół jest jeszcze większa - o miejsce w najbardziej obleganych klasach. Rekord należy tutaj do Technikum Łączności nr 14, gdzie w klasie dla przyszłych techników programistów - z rozszerzoną matematyką, przeznaczonej dla absolwentów szkół podstawowych - na jedno miejsce przypada... 8,2 kandydata (podania pierwszego wyboru)!
Jeśli chodzi o licea, tutaj najwięcej młodych ludzi chciałoby się uczyć od września w jednej z klas X Liceum Ogólnokształcącego. Jest to klasa 1B, oddział ogólnodostępny, dla absolwentów szkół podstawowych, z rozszerzonym językiem polskim, biologią i językiem angielskim. Złożono do niej 5,2 podań pierwszego wyboru na jedno miejsce.
A gdzie z kolei największa jest suma kandydatów ze wszystkich tzw. priorytetów (czyli wskazujących daną klasę nie tylko na pierwszym, ale też na odleglejszych miejscach w podaniu)? To grupa Bg, Cg, Dg - MATEMATYKA PLUS - ogólnodostępna (dla absolwentów gimnazjum), z rozszerzoną matematyką i językiem angielskim w XIII Liceum Ogólnokształcącym. Wskazano ją 1053 razy.
Jakie przyszłoroczne klasy pierwsze w liceach są najbardziej obleganymi w tegorocznej rekrutacji (jeśli chodzi o podania pierwszego wyboru)? Sprawdź w naszej GALERII.
WIDEO: Praca sezonowa dla młodzieży. Co im daje i na co zwrócić uwagę?
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
