Projekty, które zwyciężyły w tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego prezentują jak dużą fantazje mają krakowscy uczniowie, a także na jakie potrzeby zwracają uwagę. Wśród zgłoszonych projektów znalazł się pomysł stworzenia wygodnej przestrzeni, zorganizowania terenów zielonych wokół szkoły, doposażenia zaplecza sportowego czy edukacyjnego jak i realizacji działań integracyjnych dla szkolnej społeczności.
- Na uwagę zasługują projekty związane z ekologią (ładowarka solarna w III LO czy lawendowa pasieka łączności w Technikum Łączności nr 14), zabawą (stół do gry w bilard w Zespole Szkół Budowlanych czy organizacja mistrzostw w strzelectwie sportowym w Technikum Chemicznych i Ochrony Środowiska nr 3) a także z codziennymi potrzebami (maszyna do czyszczenia butów w XVI LO czy wentylatory do sal w VIII LO). Wszystkie projekty są wyjątkowe i zrealizowane w pełnym procesie partycypacji uczniowskiej - wylicza krakowski magistrat.
Głosowanie, które właśnie się zakończyło, poprzedziły dwa tygodnie intensywnej promocji, w trakcie której uczniowie prześcigali się w pomysłowości i zaangażowaniu, zachęcając do oddawania głosów na swoje projekty.
III edycja SBO
To już trzecia edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego, w trakcie której uczennice i uczniowie krakowskich szkół ponadpodstawowych tworzą oraz głosują na projekty adresowane do swojej lokalnej społeczności. W edycji 2022/23 każda z 34 uczestniczących szkół otrzymała 6 000 zł na realizację zaproponowanych projektów młodzieżowych.
Wpływ AI na rynek pracy

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA