https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krynica - Zdrój. Rozpoczął się 54. Festiwal im. Jana Kiepury w znanych sądeckim uzdrowisku [ZDJĘCIA]

Tatiana Biela
Na koncercie inaugurującym, pod batutą Zbigniewa Gracy zabrzmiały szlagiery muzyki operowej
Na koncercie inaugurującym, pod batutą Zbigniewa Gracy zabrzmiały szlagiery muzyki operowej fot. Damian Radziak
W Krynicy - Zdroju rozpoczął się 54. Festiwal im. Jana Kiepury. To znane nie tylko w Polsce wydarzenie zainaugurował koncert, który odbył się 7 sierpnia w Pijalni Głównej. W sądeckim uzdrowisku zabrzmiały dźwięki szlagierów muzyki operowej, w tym najpiękniejsze uwertury, chóry, arie i duety z dzieł Pucciniego, Verdiego, Bizeta, Offenbacha czy Moniuszki. A zaśpiewali je tak wybitni soliści jak Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber, Ewa Tracz i Tadeusz Szlenkier. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego wydarzenia.

FLESZ - Jaka pogoda na drugą połowę wakacji?

od 16 lat

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu przygotowali dla melomanów aż 23 różne imprezy oraz kilka koncertów towarzyszących, plenerowych, przeznaczonych dla młodej publiczności. Wszystkie koncerty festiwalowe złożone zostaną w hołdzie Janowi Kiepurze, którego 55. rocznica śmierci, przypada na sierpień tego roku.

– Budując program tego festiwalu zależało mi przede wszystkim na pokazaniu różnorodności w śpiewie i prezentacje najciekawszych pozycji repertuarowych różnych instytucji. Krynica musi być miejscem wyjątkowym, tu musi być cała Polska – mówi Tadeusz Pszonka, dyrektor artystyczny Festiwalu im. Jana Kiepury.

Przez osiem dni festiwalu, który organizowany jest przez Gminę Krynica-Zdrój i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, na estradach Pijalni Głównej i Starego Domu Zdrojowego wystąpi plejada polskich i zagranicznych gwiazd. Wśród nich znajdą się m.in. Małgorzata Walewska i Andrzej Dobber, artyści dobrze znani publiczności największych scen świata, w tym m.in. słynnej Metropolitan Opera w Nowym Jorku; Grażyna Brodzińska, królowa operetek; tenor Michael Kleitman, nazywany złotym głosem Europy, węgierski wirtuoz Roby Lakatos, który został okrzyknięty przez zagraniczne media „diabelskim skrzypkiem”, „czarodziejskim showmenem” lub wręcz „Milesem Davisem cygańskiej muzyki”.

Oprócz wieczornych koncertów i spektakli w Pijalni Głównej, w Starym Domu Zdrojowym odbywać się będą koncerty popołudniowe poświęcone przede wszystkim młodym artystom.

- W ramach tego cyklu oprócz tradycyjnych koncertów zobaczymy też wykonania oper m.in. „Zamek na Czorsztynie” Karola Kurpińskiego w interpretacji studentów AM we Wrocławiu czy „La serva padrona” Giovanniego Pergolesiego w wykonaniu młodych artystów Krakowskiej Opery Kameralnej. W tej linii koncertów wystąpią ponadto m.in.: japoński nietypowy kwartet grający przeboje muzyki klasycznej w zaskakujących aranżacjach oraz Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego, która zaprezentuje się w repertuarze słynnym z europejskich kurortów i uzdrowisk - wymienia Tadeusz Pszonka.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbędzie się siedem „Spotkań z gwiazdą”, które poprowadzi Piotr Nędzyński.

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska