Krystiana Rempałę z Unii Tarnów czeka trudne zadanie w eliminacjach do IMŚ juniorów

Piotr Pietras
Krystian Rempała (z prawej) w tym roku startuje w barwach Unii Tarnów
Krystian Rempała (z prawej) w tym roku startuje w barwach Unii Tarnów Sebastian Maciejko
Juniorzy „Jaskółek” Krystian Rempała i Patryk Rolnicki mają zwariowany tydzień. We wtorek i środę obaj mieli w planie starty na torze w Częstochowie, w turniejach zaplecza kadry juniorów. Z dwóch do skutku doszedł jednak tylko wtorkowy. Zawody zaplanowane na środę zostały bowiem odwołane ze względu na niesprzyjającą prognozę pogody.

We wtorkowej imprezie bardzo dobrze zaprezentował się Rempała, który zakończył ją z dorobkiem 12 pkt (3, 2, 3, 2, 2). Taką samą liczbę punktów zdobyli także Daniel Kaczmarek z Unii Leszno i Rafał Karczmarz ze Stali Gorzów.

Cała trójka stanęła do wyścigu dodatkowego, którego Rempała nie ukończył z powodu defektu i ostatecznie został sklasyfikowany na 4. miejscu. Zawody zakończyły się natomiast zwycięstwem reprezentanta Unii Leszno Bartosza Smektały, który zdobył komplet 15 punktów. W turnieju Rempała trzy razy przyjeżdżał na drugich miejscach, przegrywając kolejno z Robertem Chmielem (7. bieg), Smektałą (14. wyścig) i Karczmarzem (20. bieg).

- Potraktowaliśmy te zawody wybitnie szkoleniowo. Krystian testował nowe silniki i można powiedzieć, że był to dla niego dobry trening przed czwartkowym turniejem w Gdańsku (finał eliminacji krajowych do IMŚJ - przyp.). Pozytywem jest fakt, że po przegranych startach jechał bardzo ofensywnie na dystansie i w miarę możliwości wyprzedzał rywali - podkreśla obecny na zawodach ojciec Krystiana, były zawodnik Unii Tarnów Jacek Rempała.

Drugi z tarnowian, startujący w zawodach pod Jasną Górą, Patryk Rolnicki spisał się znacznie słabiej. Zakończył zawody z dorobkiem 5 pkt (2, 1, 1, 1, 0) i zajął dalekie 12. miejsce.

Rolnicki najlepiej spisał się w swoim pierwszym starcie, w którym przyjechał na metę tylko za plecami Kaczmarka. W kolejnych wyścigach pokonał jedynie Oskara Bobera (8. bieg), Dawida Wawrzyniaka (11. bieg) i Kamila Wieczorka (14. wyścig). Po turnieju pod Jasną Górą tarnowianie szybko wrócili do domu.

- Trochę odpoczęliśmy, popracowaliśmy w warsztacie przy motocyklach i w środę wieczorem wyjechaliśmy w daleką drogę do Gdańska - mówi Jacek Rempała.

Na liście startowej turnieju finałowego eliminacji krajowych do IMŚJ w Gdańsku są dwaj zawodnicy „Jaskółek”. Z numerem 3 wystąpi Krystian Rempała, natomiast pierwszym rezerwowym jest Patryk Rolnicki.

Z Gdańska do udziału w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów awansuje pięciu żużlowców: Maksym Drabik, który nie wystąpi w gdańskim finale, zawodnicy, którzy zajmą miejsca od 1-3 oraz jeden zawodnik nominowany przez GKSŻ. Rempałę czeka więc trudne zadanie.