Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kto chce projektować i budować obwodnicę Chełmca

Grzegorz Skowron
Grzegorz Skowron
W przetargu na projekt i budowę obwodnicy Chełmca w ciągu drogi krajowej 28 złożono dwie oferty. Wykonawca będzie miał 26 miesięcy na realizacje inwestycji. Obwodnica będzie fragmentem DK28 na odcinku Zator - Nowy Sącz – Przemyśl - granica państwa i jednocześnie częścią północnego obejścia Nowego Sącza.

W piątek 15 lutego 2019 r. otwarte zostały dwie oferty złożone przez konsorcja: Strabag oraz przedsiębiorstwa LIMDROG i IMB Podbeskidzie. Wykonawcy zadeklarowali, że na realizację zadania potrzebują 26 miesięcy. Do czasu budowy nie będą wliczane okresy zimowe, co oznacza w tym przypadku okres od 1 grudnia do 31 marca.
 
Obwodnica Chełmca o długości ok. 1.4 km powstanie pomiędzy dwoma istniejącym rondami: na istniejącej drodze krajowej nr 28 (ul. Limanowska w Chełmcu) oraz na drodze powiatowej nr 25219 (ul. Marcinkowicka w Chełmcu). Będzie kontynuacją zrealizowanego już fragmentu północnej obwodnicy Nowego Sącza.
 
Do zakresu zaprojektowania i budowy obwodnicy (droga jednojezdniowa klasy technicznej GP) wchodzą także m.in:
- budowa i przebudowa dróg innej kategorii niż droga krajowa, budowa obiektów inżynierskich,
- rozbudowa ronda na połączeniu DK28 z drogą powiatową nr 25219 w ciągu ulicy Marcinkowickiej,
- budowa dojazdów, budowa lub przebudowa infrastruktury dla pieszych,
- budowa kompletnego systemu odwodnienia korpusu drogowego oraz przyległego terenu,
- regulacja i oczyszczenie odcinków istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego oraz obiektów i urządzeń ochrony środowiska,
- budowa i przebudowa infrastruktury związanej z drogą, w tym m.in.: sieci i urządzeń elektroenergetycznych (linie zasilające i oświetleniowe), sieci i urządzenia wodociągowe, sieci i urządzenia teletechniczne (w tym kanał technologiczny), sieci i urządzenia kanalizacyjne, kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej, w tym m.in. sieci i urządzeń teletechnicznych, elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, melioracyjnych i hydrologicznych, studni głębinowych i kopanych,
- wzmocnienie i zabezpieczenie skarp oraz budowli drogowych w celu zapewnienia ich stateczności, w tym m.in. uwzględnienie wymagań wynikających z lokalizacji inwestycji na obszarze szczególnego zagrożenia powodzią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Kto chce projektować i budować obwodnicę Chełmca - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska