Jak się okazuje, mimo jawności danych, gospodarzom gorlickich gmin i miast trudno jest przyznać się, ile rzeczywiście zarabiają.
Niektórzy zapytani o dochody po pierwsze zadawali pytanie - dlaczego ja - dlatego już w kolejnych wydaniach "Gazety Gorlickiej" planujemy przedstawić naszym Czytelnikom pełny rejestr zarobków naszych włodarzy.
Listę płac znajdziesz w zakładce pliki
Inni próbowali argumentować wysokość swoich pensji faktem, że na przykład nie mają zastępcy i cały ciężar obowiązków, a tym samym odpowiedzialności, spada na nich.
Informacji o zarobkach nie uzyskaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, ale udało nam się uzyskać je w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Kłopoty z pozyskaniem informacji mieliśmy też w gorlickim szpitalu, pewnie dlatego, że pracownicy służby zdrowia, głównie lekarze, są najlepiej uposażoną grupą społeczną.
Najchętniej o swoich zarobkach wypowiadali się pracownicy zatrudnieni w handlu, czy świadczący różnego rodzaju usługi, być może dlatego, że są oni grupą najmniej zarabiającą.
W świetle naszego raportu nadal najlepiej ma się budżetówka, gdzie nie ma znaczącej różnicy między nauczycielem, aspirantem sztabowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej czy też inspektorem w Urzędzie Miejskim.
Znaczące różnice w wysokości pensji pojawiają się natomiast u osób na stanowiskach kierowniczych i - jak już wspominaliśmy - w grupie lekarzy, którzy w większości poza pracą w oddziałach szpitalnych prowadzą praktyki prywatne. Dlatego też dane o zarobkach lekarzy powstały nie w oparciu o konkretny przypadek, osobę, ale o średnią informacji, które udało nam się pozyskać.
Oczywiście wszystkie podane wartości są kwotami brutto.
