Na stronie ruchu udostępniono specjalną ankietę, którą musi wypełnić każda osoba, jeżeli myśli o starcie do Sejmu z list firmowanych nazwiskiem Kukiza. Jak pisze muzyk, wypełnienie formularza jest pierwszym etapem weryfikacji kandydatów na listy KWW Kukiz'15 do Sejmu RP. Formularz może zostać wypełniony tylko raz przez każdego obywatela polskiego, posiadającego bierne prawo wyborcze. Paweł Kukiz przestrzega też, że zakłamanie lub zatajenie jakiejkolwiek informacji bezwzględnie wyklucza z kandydowania do Sejmu z jego listy. Chętne osoby mają czas do 5 sierpnia.
Wypełniając formularz należy podać swoje dane, np. imię i nazwisko, numer PESEL, datę i miejsce urodzenia. stan cywilny, liczbę dzieci, tytuł naukowy, wykształcenie, obecnie wykonywany zawód, numer telefony, adres zamieszkania. Trzeba także podać adresy swoich stron internetowych i kont na portalach społecznościowych, jeżeli takie się posiada.
Paweł Kukiz chce także wiedzieć czy kandydat działa w jakiejś organizacji, czy był członkiem partii, czy kandydował kiedyś w wyborach, jeżeli tak to w jakich. Kukiz chce, żeby ewentualny kandydat wycenił także swój majątek i napisał dlaczego chce kandydować z jego listy.
Zobacz na następnej stronie jakie pytania zadaje potencjalnym kandydatom Paweł Kukiz - kliknij
Osoba, która chce kandydować z listy KWW Kukiz 15 musi także odpowiedzieć na poniższe pytania:
- Czy byłeś/-aś kiedykolwiek poddany/-a egzekucji komorniczej (za szeroko pojęte długi, kredyty, alimenty itd.)
- Czy powinny być wprowadzone jednomandatowe okręgi wyborcze?
- Czy powinna być zmieniona ustawa o referendum?
- Czy obciążenia fiskalne polskich obywateli i przedsiębiorstw powinny być zmniejszone?
- Czy powinno dojść do decentralizacji zarządzania polską służbą zdrowia?
- Czy powinno dojść do reformy systemu emerytalno-rentowego w naszym kraju?
- Czy ważna jest reindustrializacja polskiej gospodarki?
- Czy jesteś za repolonizacją polskich banków?
Przypomnijmy, że Paweł Kukiz zdobył ponad 20 proc. głosów w I turze wyborów prezydenckich. Znany muzyk, obecnie radny sejmiku dolnośląskiego, powtarza, że chce zmienić system w Polsce, dlatego chce wprowadzić swoją reprezentację do Sejmu.
Kukiz zapowiedział także, że przyszłe listy wyborcze będą ustalane zespołowo, a podstawowym kryterium ma być transparentność - czystość. "Naszą wspólną sprawę musi cechować etyka, a w związku z tym nie będzie miejsca na listach wyborczych dla tych, którzy ponad Polskę, dobro Wspólnoty, przekładają swój partykularny interes - chęć objęcia urzędu dla pieniędzy czy "władzę dla władzy". Przyjąłem na siebie rolę pełnomocnika wyborczego właśnie po to by jak najbardziej zminimalizować prawdopodobieństwo "wkręcenia się" na listy osób nieczytelnych, niejasnych, "szemranych" - napisał Kukiz.
Rozstał się z Bezpartyjnymi Samorządowcami z Lubina, którzy go wspierali w wyborach samorządowych i prezydenckich. To był ich pomysł, żeby Kukiz został radnym sejmiku, a potem startował w wyborach na prezydenta.