Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Adam Szłapka z wizytą w Olkuszu. Minister poparł kandydatkę na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Annę Kwaśniewską. Zobacz zdjęcia

Paweł Mocny
Paweł Mocny
Minister Adam Szłapka poparł kandydatkę na urząd burmistrza Olkusza Annę Kwaśniewską
Minister Adam Szłapka poparł kandydatkę na urząd burmistrza Olkusza Annę Kwaśniewską Paweł Mocny
W niedzielę, 25 lutego na rynku Minister do spraw Unii Europejskiej Adam Szłapka spotkał się z mieszkańcami Olkusza i okolic. Podczas zorganizowanej konferencji wyraził on swoje poparcie dla kandydatki Koalicji Obywatelskiej na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Anny Kwaśniewskiej.

Minister Adam Szłapka poparł kandydatkę na urząd burmistrza Olkusza Annę Kwaśniewską

W niedzielę, 25 lutego na rynku w Olkuszu odbyło się spotkanie z kandydatką na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Anną Kwaśniewską oraz Ministrem do spraw Unii Europejskiej Adamem Szłapką. W wydarzeniu wzięli także udział kandydaci Koalicji Obywatelskiej, którzy w nadchodzących wyborach samorządowych będą się ubiegać o mandaty radnych sejmiku wojewódzkiego, gminy i powiatu.

Jako pierwszy przemawiał kandydat do Rady Powiatu w Olkuszu Roman Kwaśniewski, który przywitał zebranych gości. Później głos zabrał minister Adam Szłapka.

- Chciałbym pogratulować Olkuszowi tak świetnych kandydatów z list Koalicji Obywatelskiej do sejmiku, gminy i powiatu, ale przede wszystkim świetnej kandydatki na burmistrza. Znam Annę Kwaśniewską od dawna. Od lat zajmuje się sprawami związanymi z funduszami europejskimi i na pewno w tych sprawach bardzo dobrze się sprawdzi. Trzymam mocno kciuki. Niech to będzie wiosna, która będzie bardzo optymistyczna i uśmiechnięta – mówił podczas konferencji w Olkuszu Minister do spraw Unii Europejskiej Adam Szłapka.

Po przemówieniu ministra głos zabrała kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Anna Kwaśniewska. Przybliżyła ona najważniejsze punkty swojego programu wyborczego.

- Młodzi ludzie, którzy chcą żyć w Olkuszu chcą, aby miasto było nowoczesne, atrakcyjne i bezpieczne. Spotykając się z młodymi ludźmi wielokrotnie słyszę, że nie mają tego poczucia. Nie mają poczucia bezpieczeństwa. Nie mają też dostępu do wszystkich usług. My tak nie chcemy i tak nie może być. Rozwiążemy ten problem tworząc w Olkuszu żłobek samorządowy, który da możliwość bezpieczeństwa i dostępność do żłobka. Dla rodziny bezpieczeństwo jest nadrzędną rzeczą i my to spróbujemy dla państwa zrobić. Są żłobki prywatne, które niestety są już wypełnione przez dzieci. Nie ma takiej dostępności, która powinna być w Olkuszu – mówiła kandydatka na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Anna Kwaśniewska.

Minister Adam Szłapka poparł kandydatkę na urząd burmistrza Olkusza Annę Kwaśniewską
Minister Adam Szłapka poparł kandydatkę na urząd burmistrza Olkusza Annę Kwaśniewską Paweł Mocny

Kandydatka wspomniała także o potrzebie budowy parkingów i zapewnieniu lepszej komunikacji publicznej. W swoim programie posiada ona również między innymi: utworzenie młodzieżowej rady gminy, wprowadzenie dodatkowych lekcji języka angielskiego w szkołach, uproszczenie procedur administracyjnych, stworzenie centrum edukacyjno-muzealnego górnictwa i hutnictwa srebra a także inwestowanie w OZE.

Na zakończenie Anna Kwaśniewska wspomniała o sposobie finansowania proponowanych przez siebie inwestycji. Te miałyby być finansowane między innymi ze środków unijnych oraz rządowych programów.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska