Kulka znów najlepszy

Marek Podraza
Szymon Kulka, wielokrotny mistrz Polski, znów pokazał klasę. Podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy był najlepszy z Polaków na 10 km.

Prawie 1500 biegaczy nastawionych na szybkie bieganie wystartowało w sobotę w Życiowej Dziesiątce o Puchar Radia RMF w Krynicy-Zdroju. W tej wyjątkowo licznej stawce nie zabrakło też naszych biegaczy, i to tych najlepszych.

Trasa biegu prowadziła z Krynicy-Zdroju do Muszyny. Po blisko 800 metrach startu honorowego zaczęło się prawdziwe ściganie.

Grupie przewodzili czterej Kenijczycy i nasz Szymon Kulka z Ropy, który wśród kolegów ma właśnie ksywę „Kenijczyk”. Upał dał się we znaki wszystkim zawodnikom.

- Ku mojemu zaskoczeniu na starcie pojawiła się silna ekipa zawodników z Kenii oraz Artur Kozłowski, nasz olimpijczyk z Rio de Janeiro. Prawdziwy wyścig rozgrywał się od początku biegu - relacjonuje Szymon Kulka.

Szymon na pięć kilometrów zanotował czas 14:05, co spowodowało, że musiał odpuścić prowadzącą grupę Kenijczyków.

- Ukończyłem bieg na czwartym miejscu z czasem 29 min 21 sek., zajmując pierwsze miejsce wśród Polaków i Europejczyków - mówi zadowolony Kulka.

W biegu na 10 kilometrów zwyciężył Dominic Mailu Musyimi, który uzyskał czas 28:19. Zawodnik z Afryki w piątek był również pierwszy w biegu na 15 km. Drugie miejsce zajął Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czterema sekundami straty do zwycięzcy. Trzeci był Joel Maina Mwangi z wynikiem 29:08.

Szymon pokonał nawet utalentowanego olimpijczyka Artura Kozłowskiego, który uzyskał czas 30:45.

- Mam teraz okres roztrenowania się i zabawy bieganiem. Rozpocząłem go bardzo udanie podczas Festiwalu Biegowego. Muszę wykorzystać te dni jak najlepiej, aby przygotować się do wznowienia treningów i do nowego sezonu - dodaje z uśmiechem Szymon Kulka.