Tegoroczna kwalifikacja dotyczy jednak głównie mężczyzn urodzonych w 2005 r. (tzw. rocznik podstawowy). Ponadto muszą stawić się mężczyźni z roczników 2000–2004 (tzw. roczniki starsze), którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej oraz osoby urodzone w latach 2002 – 2003, które zostały uznane za czasowo niezdolne do służby i właśnie upływa termin tej niezdolności.
Kwalifikowane osoby otrzymują imienne wezwania. W każdym mieście i gminie w powiecie suskim znajdują się również obwieszczenia o obowiązku poddania się kwalifikacji. Nieodebranie wezwania nie zwalnia z obowiązku stawienia się przed komisją.
Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej są obowiązane zgłosić się na wezwanie w miejscu i terminie określonym w wezwaniu.
Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej jest budynek Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Suchej Beskidzkiej, ul. płk. T. Semika 1
Co potrzebne do kwalifikacji wojskowej?
Osoba stawiająca się do kwalifikacji wojskowej przedstawia:
- wójtowi lub burmistrzowi: dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,
- powiatowej komisji lekarskiej: dokumentację medyczną albo wypis z treści orzeczenia stwierdzającego niezdolność lub niepełnosprawność,
- szefowi wojskowego centrum rekrutacji: dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe i potwierdzenie zgłoszenia się do rejestracji w przypadku wprowadzenia takiego obowiązku.
- Gdzie są najdroższe, a gdzie najtańsze mieszkania w Krakowie? Ranking dzielnic 2024
- Najpiękniejsze pary z krakowskich studniówek! To one przyciągały wzrok
- Pistacjowe croissanty robią furorę w internecie! Gdzie można je zjeść w Krakowie?
- Zimowe wycieczki w Tatry z dziećmi. Zobaczcie łatwe i przyjemne szlaki w górach
Przełomowe odkrycie w recyklingu
