Afera goni aferę. Otóż na wniosek Komisji Obiektów i Urządzeń Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ponownie zmierzono długość torów w hali w Rzeszowie. Ponowne potwierdziły, że wszystkie tory - poza torem nr 1 - nie miały pełnych 200 metrów.
Na torach zewnętrznych, na których padło łącznie pięć rekordów Polski brakuje odpowiednio: 22,6 cm (tor 5) i 26,3 cm (tor 6)…
Takich obiektów nie ma u nas w kraju. Buduje się tylko obiekty widowiskowe. My tutaj łączymy sport z edukacją i badaniami - prof. dr hab. Wojciech Czarny, dyrektor Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego. -
O skandalu poinformował członek Centralnego Kolegium Sędziów PZLA, Tomasz Wieczorek, który - być może zastraszony… - szybko wycofał się ze swojej relacji…
Nieuznane zostaną wszak wszystkie rekordowe biegi na 200 metrów - dwa juniorki Magdaleny Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) uzyskane 5 lutego (23.53) oraz 12 lutego (23.49), dwa juniora młodszego Marka Zalewskiego (AML Słupsk) z mistrzostw kraju z 12 i 13 lutego (odpowiednio 21.53 oraz 21.34) i czas U18 Martyny Seń (Agros Zamość) uzyskany w mityngu 5 lutego - 23.93.
Powstała funkcjonalna arena, która mimo iż jest obiektem stricte uczelnianym jest gotowa do goszczenia mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych. Na etapie projektowania plany obiektu były konsultowane m.in. z lokalnym środowiskiem lekkoatletycznym, czy z Komisją Sportowo-Techniczną PZLA co za skutkowało m.in. zmianą ilości torów bieżni okrężnej z 5 do 6. Arena wygląda naprawdę dobrze - Robert Sienkiewicz z Komisji Obiektów i Urządzeń PZLA
Ci Panowie do dymisji… Skład Komisji Obiektów i Urządzeń Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, która opiniuje koncepcje i projekty obiektów lekkoatletycznych:
- Zbigniew Polakowski - przewodniczący
- Robert Sienkiewicz – zastępca przewodniczącego
- Stanisław Krzywicki
- Marcin Prażmowski
- Janusz Rozum
