Paweł Wiesiołek - czasem 11.07 - zajął dziewiąte miejsce w biegu na 100 metrów. Reprezentant Polski świetnie wystartował z bloku, ale na ostatnich metrach zabrakło mu wytrzymałości szybkościowej.
Polak w trzeciej serii skoku w dal osiągnął rezultat 7.45 m, co jest jego najlepszym wynikiem w sezonie. Zajął czwarte miejsce w tej konkurencji.
Z kolei w pchnięciu kulą Wiesiołek uzyskał 15.11 m i był to piąty wynik wśród wieloboistów oraz jego najlepszy wynik w sezonie.
W sesji wieczornej osiągnął 2.02 m w skoku wzwyż oraz 49.88 w biegu na 400 metrów.
We drugim dniu, wieloboiści wystartują w biegu na 110 metrów przez płotki, skoku o tyczce, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i w biegu na 1500 metrów.
Bałkany górą
Niestety, dwójka naszych kulomiotów - Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki nie zdołała nawiązać walki z najlepszymi Europejczykami. W konkursie finałowym, obaj prezentowali się na „Olympiastadion München” dosyć przeciętnie - żadnemu nie udało się pchnąć kulę poza granicę 21 metrów. Ostatecznie, Haratyk zajął piąte miejsce - 20.90 m (szósta seria), a Bukowiecki szóste - 20.74 m (piąta kolejka).
Mistrzem Starego Kontynentu został Chorwat Filip Mihaljević, z najlepszym wynikiem sezonu - 21.88 m. Srebrny medal wywalczył Armin Sinancević z Serbii - 21.39 m, a brązowy Czech Tomas Stanek - 21.26 m.
