Lewandowski trzecim strzelcem Bundesligi

Robert Lewandowski strzelił dwie bramki dla lidera tabeli Bayernu Monachium w wyjazdowym meczu 25. kolejki Bundesligi z Werderem Brema, wygranym przez gości 4:0.

Polak wykorzystał podania Thomasa Muellera i z łatwością trafił najpierw (w 76 minucie) głową do pustej bramki, a potem (w doliczonym już czasie gry) ponowie z bliska, ale prawą nogą.

Wcześniej gole zdobyli: w 24 minucie Mueller z 16 metrów i w 45 minucie David Alaba z rzutu wolnego.

W Bayernie nie grali kontuzjowani Arjen Robben i Franck Ribery, pauzujący za kartki Xabi Alonso oraz odpoczywający po 42 kolejnych występach Manuel Neuer (w bramce zastąpił go debiutujący w Bundeslidze Jose Reina).

Po prawie czteromiesięcznej przerwie, spowodowanej leczeniem kontuzji, w monachijskiej drużynie wystąpił Philipp Lahm. Wszedł na boisko w 82 minucie.

Dwa gole z Polaków zdobył także Eugen Polanski. Uczynił to w meczu Hoffenheim – Hamburger SV (3:0). Trafił do siatki w 22 minucie z rzutu karnego i w 81 minucie płaskim strzałem. Wynik ustalił w 87 minucie Sebastian Rudy.

W klasyfikacji strzelców Bundesligi prowadzi Alexander Meier (Eintracht, 19 goli) przed Robbenem (17) oraz Basem Dostem (Wolfsburg) i Lewandowskim (po 13).

Materiał oryginalny: Lewandowski trzecim strzelcem Bundesligi - Dziennik Polski