https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Libiąż. Pijany kierowca jazdę zakończył na środku ronda. Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu

Sławomir Bromboszcz
Pijany kierowca jazdę zakończył na środku ronda w Libiążu
Pijany kierowca jazdę zakończył na środku ronda w Libiążu KPP Chrzanów
Pijany mężczyzna nie zapanował nad pojazdem i jazdę skończył na środku ronda przy ulicy Krakowskiej w Libiążu. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 38-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Libiąż. Pijany kierowca jazdę zakończył na środku ronda. Wydmuchał ponad 2 promile alkoholu

Dyżurny libiąskiego komisariatu otrzymał nietypowe zgłoszenie o samochodzie osobowymi suzuki, wjechał na środek skrzyżowania o ruchu okrężnym na ulicy Krakowskiej. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego chrzanowskiej komendy. Przy samochodzie brakowało kierującego, który tuż po zdarzeniu chcąc uniknąć odpowiedzialności oddalił się.

Funkcjonariusze na ulicy Oświęcimskiej w Libiążu zatrzymali uciekającego kierowcę suzuki, którego następnie poddali badaniu trzeźwości z wynikiem ponad 2 promila. Jak się okazało kierującym na podwójnym „gazie” był 38-letni mieszkaniec Mysłowic.

Policjanci ustalili, że 38-latek w niedziele ( 9 października br.) w godzinach porannych wjeżdżając na rondo od strony Chełmka, nie dostosował prędkości do panujących warunków i wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, uszkadzają infrastrukturę drogową. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.

Dlaczego jesienią tak często chorujemy?

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska