Che Sudaka
Zespół założony w 2002 roku w Barcelonie, obecnie tworzony przez dwóch argentyńskich braci oraz ich dwóch kolumbijskich przyjaciół. Specjalizują się w mestizo, czyli wyjątkowej odmianie ska, cumbii i world music. Sami artyści swoją twórczość definiują jako punk reggae party, czyli niczym nieskrępowaną, muzyczną fiestę.
Czekając na Eltona Johna
Elton John na koncert przyleci helikopterem. Lądować będzie na jednym z małych boisk. Obok stadionu Unii, gdzie będą odbywały się koncerty, jest kilka treningowych obiektów.
Z tego miejsca zostanie przetransportowany do garderoby, w której specjalnie na jego życzenie ściany zostały pomalowane w kolorze kremowym. To, jak podkreślali jego współpracownicy, jest dla niego bardzo ważne, bo chce się tam czuć jak w domu. Oprócz tego będzie miał też tam do swojej dyspozycji masażystę oraz aparat do podawania tlenu. Artysta zażyczył sobie także telewizor z dostępem do kanałów sportowych. Zamierza oglądać spotkania piłkarzy nożnych rywalizujących na Euro 2016.
- Nie są to jakieś wygórowane zachcianki, jak na gwiazdę światowego formatu - mówi Adam Zemler, jeden z organizatorów festiwalu.
Fani zastanawiają się, czy Elton John przyjedzie z rodziną. Jak podkreślają, jest ona nietypowa. Artysta ma męża oraz niespełna sześcioletniego syna, którego urodziła mu surogatka. Jego matką chrzestną została Lady Gaga. W 1998 r. Królowa Elżbieta II nadała Eltonowi szlachectwo za promocję kultury brytyjskiej w świecie. Od tego czasu to sir Elton John.
Nad bezpieczeństwem gwiazd festiwalu będą czuwać prywatni ochroniarze oraz policja. Funkcjonariusze głównie będą pilnować ładu i porządku na terenie miasta. Gdyby zaistniała potrzeba interwencji na terenie stadionu, będą w gotowości. Zadbają także, by przejazd przez Oświęcim przebiegał sprawnie.
- Chcemy, aby wszyscy czuli się bezpiecznie - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy policji w Oświęcimiu.