KK
Robert Lewandowski zdobył bramkę na wagę zwycięstwa
Robert Lewandowski zdobył bramkę na wagę zwycięstwa IMAGO/nordphoto GmbH / Straubmeier/Imago Sport and News/East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium odniósł zwycięstwo w 29. kolejce Bundesligi. Bawarczycy wygrali z Augsburgiem 1:0 po trafieniu Roberta Lewandowskiego z rzutu karnego. W ekipie przyjezdnych wystąpili Rafał Gikiewicz oraz Robert Gumny. Spotkanie z wysokości trybun obserwował Czesław Michniewicz.

To był bardzo przeciętny mecz Bayernu. W pierwszej połowie monachijczycy nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału na bramkę Rafała Gikiewicza. Więcej animuszu pokazali po przerwie. Na listę strzelców mógł wpisać się Robert Lewandowski, ale Gikiewicz efektownie odbił piłkę po główce asa Bawarczyków.

Notujący bardzo dobry występ Robert Gumny w 63. minucie z kontuzją opuścił boisko. Goście wraz z upływem czasu zostawiali Bawarczykom coraz więcej miejsca, a do tego przytrafiały im się proste błędy. Brzemienną w skutkach pomyłkę popełnił Recce Oxford, który w polu karnym zatrzymał piłkę ręką. Sytuacji nie wychwycił arbiter, ale z pomocą przyszedł mu VAR. Jedenastkę wykorzystał Lewandowski, który tym razem uderzył w pierwsze tempo. Dla "Lewego" był to już 32. gol w tym sezonie Bundesligi.

BRAMKA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO:

W końcówce Bayern mógł podwyższyć prowadzenie, ale na wysoką ocenę zapracował Gikiewicz. Polskiemu golkiperowi sprzyjało też szczęście, gdy Joshua Kimmich obił poprzeczkę.

Bayern Monachium - FC Augsburg 1:0 (0:0)

Bramka: Robert Lewandowski (karny) 82

Bayern: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Tanguy Nianzou, Dayot Upamecano, Omar Richards (57 Alphonso Davies) - Joshua Kimmich, Leon Goretzka (57 Marcel Sabitzer) - Serge Gnabry (46 Jamal Musiala), Thomas Mueller (90+1 Josip Stanisic), Leroy Sane (65 Kingsley Coman) - Robert Lewandowski.

Augsburg: Rafał Gikiewicz - Robert Gumny (64 Raphael Framberger), Jeffrey Gouwelleuw, Reece Oxford - Daniel Caligiuri, Arne Maier (64 Jan Moravek), Niklas Dorsch, Iago - Andre Hahn (78 Michael Gregoritsch), Ruben Vargas (55 Andi Zeqiri), Florian Niederlechner (55 Ricardo Pepi).