Limanowa: Forreści pobiegli po raz drugi trasami Beskidu Wyspowego

Bożena Wojtas
Ponad 500 osób - zawodowców, i amatorów wzięło udział w miniony weekend w zorganizowanym po raz drugi Międzynarodowym Biegu Górskim "Limanowa Forrest". Na trasach pojawili się m.in. zawodnicy z Ukrainy i Węgier.

W sobotę w biegu towarzyszącym na dystansie 17,5 km pobiegło prawie 200 osób. Trasę z Przełęczy Justa na Miejską Górę (tzw. pasmo łososińskie) w prawie półtorej godziny pokonał Miłosz Szcześniewski (LLKS Osowa Sień).

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Tamara Mieloch. Pierwsze miejsce w coraz bardziej popularnej dyscyplinie sportu - nordic walking - zajął Jarosław Oleksy, który na metę dotarł z czasem 2 godziny 25 minut.

Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Bobryk. W rowerowej rywalizacji MTB najlepszy był Krzysztof Jarosiewicz ze Sport-Pasja Żywiec (czas 1 godz. 7 min.), drugi był Andrzej Sułkowski z KS Limanowa Forrest, a ostatnie miejsce na podium zajął Wojciech Skrzatek. Wśród kobiet wygrała Anna Sułkowska, drugie miejsce zajęła Sabina Mirlak, a trzecie - Kamila Pałka.

Zwycięzca niedzielnego wyścigu nordic walking na Miejską Górę pobił zeszłoroczny rekord prawie minutę. 6,5 km przebiegł w 24 min. 18 sek. Miłosz Szcześniewski. Drugi na mecie był Andrzej Borys z Ukrainy, a trzeci Daniel Wosik. Najlepszy limanowianin - Mariusz Papież z KS Limanowa Forrest był 30., uzyskał czas 31 min. 34 sek.